Strona główna Teresin Nadmorska wyprawa seniorów

Nadmorska wyprawa seniorów

768
0
PODZIEL SIĘ

O tym, że seniorzy z gminy Teresin są bardzo aktywni nikogo przekonywać nie trzeba. Członkowie Klubu Seniora „Radosna Jesień” mają za sobą już wiele ciekawych przedsięwzięć. Tym razem odbyli podróż nad nasze morze.

Konkretnie do miejscowości Ostrowo w woj. pomorskim. – Pogoda w tym roku dopisała szczególnie. Dwa tygodnie pobytu i cały czas „upalne lato”, na nudy nie było czasu – zadowoleni mówili po powrocie.

Korzystając ze słonecznych promieni odpoczywali na plaży, ale też korzystali z wielu innych atrakcji. Nie zabrakło więc spacerów brzegiem Bałtyku do pobliskiej Karwi czy Jastrzębiej Góry oraz wypraw autobusem do Władysławowa, a wieczorami wspólnego grillowania czy potańcówek.

Pojechaliśmy też na wycieczkę do skansenu w Szymbarku. Wieś ta położona jest w samym sercu Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Turyści mogą poznać historię, język i kulturę Kaszub oraz ich losy związane z wywózką na Sybir czy emigracyjne do Ameryki za poszukiwaniem lepszego życia. Ogromnym przeżyciem było dla nas zwiedzanie Domu Sybiraka czy domu Kaszuba z Ameryki. Całą historię tego miejsca w bardzo ciekawy i przejmujący sposób opowiedziała nam pani przewodnik – relacjonuje Bożena Dentko z Klubu Seniora. Uczestnicy wyprawy zwiedzili również Piaśnicę, jedno z największych miejsc kaźni ludności polskiej na Pomorzu Gdańskim w czasie II wojny światowej. – Dzięki tej wycieczce poznaliśmy burzliwe losy ludności kaszubskiej – dodaje przedstawicielka teresińskich seniorek.

odol