Strona główna Wyszogród Mali mistrzowie zaskoczyli smakoszy

Mali mistrzowie zaskoczyli smakoszy

572
0
PODZIEL SIĘ
36,35,314,322.288147

Ochotnicza Straż Pożarna z Grodkowa zorganizowała nietypowy piknik dla mieszkańców gminy Wyszogród. Impreza „Master Szef junior truskawkowy” miała charakter edukacyjny i rozrywkowy jednocześnie. Jej celem była nie tylko integracja międzypokoleniowa, ale też kulinarna zabawa.

Do rywalizacji w kuchni, walcząc o laury mistrzowskie stanęli najmłodsi zawodnicy ze świetlicy środowiskowej w Grodkowie i okolic. Jednak z początku uczestniczyli oni w warsztatach cukierniczych   w trakcie, których uczyli się dekorowania tortów bezowych i babeczek masą truskawkową. Dodatkowo poznawali receptury i na gorąco wykonywali koktajle z różnych owoców. Kiedy wypieki i napoje były gotowe nastąpiła ich prezentacja publiczności i wspólna degustacja.

– To była super impreza. Nauczyliśmy się od początku przygotować ciasta i babeczki i potem je ozdabiać. Fajna zabawa. Można było w czasie roboty wszystko próbować. Mnie się podobało – mówił jeden z uczestników Master Szefa.

Jednak nie dla wszystkich chętnych starczyło smakowitości przygotowanych przez dzieci. Stąd tez strażacy z OSP zadbali, by wspólna zabawa nie skończyła się zbyt szybko i przygotowali poczęstunek wraz z grillem z kiełbaskami i stekami. Dla najmłodszych była natomiast wata cukrowa  i popcorn. W trakcie imprezy odbywały się gry i zabawy dla dzieci, których zabawiał animator.

„Master szef junior truskawkowy” to program, który OSP w Grodkowie zrealizowało z dotacji z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

– Pomysł był zaskakujący, ciekawy i niezwykle udany. Samo zainteresowanie piknikiem mieszkańców Grodkowa i okolic ogromne. Takie imprezy z pomysłem bardzo przyciągają i integrują społeczność – ocenił Jan Boszko, burmistrz Wyszogrodu, który był gościem imprezy, nagradzając małych mistrzów kuchni słodyczami.

Gospodarzem  imprezy był zarząd OSP Grodkowo z jego prezesem Mariuszem Caban. Natomiast wśród  zaproszonych gości poza burmistrzem Wyszogrodu byli z Urzędu Gminy i Miasta Wyszogród – Anna Kossakowska, sekretarz i Barbara Kopańska, skarbnik, a także ks. dr Rafał Bednarczyk oraz grupa radnych i sołtysów. Oficjalni goście bardzo chwalili najmłodszych za pomysłowe dekoracje wypieków.

BN

Fot. UGiM Wyszogród