Strona główna Sochaczew miasto Licealna została odblokowana

Licealna została odblokowana

753
0
PODZIEL SIĘ

Po pięciu miesiącach prac została oddana do użytku wyremontowana ulica Licealna. Co prawda do wykonania pozostały jeszcze drobne prace porządkowe oraz wymalowanie i ustawienie znaków drogowych, to jednak kierowcy od 1 września mogą już jeździć przebudowaną ulicą.

Przypomnijmy, że remont – który wykonała firma Prima – kosztował blisko 2,1 mln zł, a środki na ten cel pochodziły z budżetu miasta. W ramach inwestycji Licealna została zmodernizowana na całej swojej długości. Przebudowano także jej skrzyżowanie z ulicą Traugutta i 15 Sierpnia. Nowa jezdnia ma obecnie sześć metrów szerokości, a wzdłuż niej położono nowe chodniki oraz wybudowano ścieżkę rowerową, która łączy się z tą istniejącą w ulicy Traugutta. Natomiast w miejsce wyciętych drzew posadzono nowe, klony kuliste. Przebudowie uległa także cała infrastruktura podziemna.

Dodajmy, że początkowo warz z remontem Licealnej planowano również remont miejskiego odcinka ulicy 15 Sierpnia. Jednak wniosek miejskiego samorządu o dofinansowanie inwestycji z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych uzyskał niewystarczającą liczbę punktów. Nie oznacza to jednak, że miasto rezygnuje z remontu 15 Sierpnia. Ten, jak zapowiadają władze Sochaczewa, powinien rozpocząć się w przyszłym roku i obejmie odcinek ulicy od skrzyżowania z Licealną do obwodnicy Sochaczewa.

Jerzy Szostak

Fot. Jerzy Szostak