Strona główna Teresin Ładniej przy Bazylice

Ładniej przy Bazylice

599
0
PODZIEL SIĘ

W środku minionych wakacji rozpoczęła się inwestycja w Paprotni obejmująca teren chodnika wzdłuż części ulicy o. M. Kolbego naprzeciw niepokalanowskiej Bazyliki.

Od ulicy Spacerowej do Cmentarnej powstanie ścieżka rowerowa, a od Cmentarnej do torów zmodernizowany zostanie chodnik. Całości dopełnią kwiatowe klomby i oświetlenie. Przebudowane zostanie przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ul. o. M. Kolbego z ul. Cmentarną. Koszt zadania to 687 tys. zł.

Z kolei za kwotę 638 tys. zł zrealizowana została inwestycja w Teresinie Gaju, polegająca na budowie kanalizacji deszczowej w ulicy Nadrzecznej i Spacerowej. A dodać należy, że w ciągu tych samych ulic za kwotę 99 tysięcy złotych firma Budwex wykonała oświetlenie uliczne.

Warto przypomnieć, że w lipcu zakończono też budowę dróg asfaltowych w Serokach Parceli – ul. Jarzębinowa i Teresinie-Gaju. Powstało tu łącznie blisko 2 km dróg z poboczami. Zadanie wykonała firma Rydmar, koszt inwestycji wyniósł 583 tys. zł. Ponadto ul. Sadową i Żytnią w Paprotni pokryła nowa nawierzchnia z destruktu asfaltowego.

Marcin Odolczyk