Strona główna Sochaczew miasto Kto naprawi barierkę

Kto naprawi barierkę

490
0
PODZIEL SIĘ

Jak informuje sochaczewska policja, jej funkcjonariusze w związku z nowym rokiem szkolnym sprawdzają między innymi widoczność pasów na jezdni oraz stan i widoczność znaków drogowych ustawionych przy placówkach oświatowych.

Policjanci podczas kontroli stwierdzili brak kilku znaków w rejonie szkół, a także zwrócili uwagę na widoczność pasów na jezdni. Dotychczas skontrolowano rejon 38 placówek z naszego powiatu. Wszystkie wnioski trafią do zarządców dróg, aby podjęli działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w drodze do szkoły.

Przy okazji zwracamy uwagę Powiatowemu Zarządowi Dróg o konieczności wstawienia brakującej barierki ochronnej na skrzyżowaniu ulicy Pokoju i Staszica, stanowiącej zabezpieczenie przed wtargnięciem na jezdnię dzieci idących do Szkoły Podstawowej nr 4. Przypomnijmy, że barierka została zniszczona podczas wypadku, do jakiego doszło w tym miejscu kilka tygodni temu. Z wiadomych tylko sobie względów PZD nie wymienił od razu uszkodzonej bariery na nową. Czyżby czekał, aż sprawca kolizji pokryje koszty jej naprawy? A może pracownicy zarządu liczyli na to, że rok szkolny się nie rozpocznie i bariery nie trzeba będzie wymieniać.

dot

Fot.: Jerzy Szostak