Strona główna Kronika kryminalna Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

765
0
PODZIEL SIĘ

Znikają tablice

Sochaczew

Nieznany sprawca ukradł na ul. Sienkiewicza dwie tablice rejestracyjne z zaparkowanego nissana. Do zdarzenia doszło 17 września.

Internetowy włam

Sochaczew

Na konto na portalu społecznościowym i pocztę elektroniczną 44-latkowi z Sochaczewa włamał się nieznany sprawca. O zdarzeniu tym poszkodowany poinformował policję 18 września.

 Oszuści znów w akcji

Sochaczew

Do akcji kroczyli znów fałszywi wnuczkowie. Na terenie miasta 19 września doszło do trzech prób wyłudzenia pieniędzy metodą „na wnuczka” i „na policjanta”. Sprawcy dzwonili do osób w wieku od 65 do 81 lat. Na szczęście nikt nie dał się oszukać.

Dachował przez psa

Stegna

Nieostrożna 36-latka z gminy Iłów nie utrzymała odpowiednio na uwięzi psa. Skutkiem czego zwierzę wybiegło na jezdnię i stało się przyczyną wypadku. 25-latek jadący oplem nie chciał potracić psa i manewrując doprowadził ostatecznie do dachowania auta. Policja zatrzymała kierowcy dowód rejestracyjny, gdyż samochód nie nadawał się do dalszej jazdy. Kobietę ukarano mandatem karnym. Do zdarzenia doszło 19 września w Stegnie.

Pijany Ukrainiec

Kąty

Patrol policji zatrzymał do kontroli drogowej obywatela Ukrainy kierującego volkswagenem. Badanie na trzeźwość wykazało, że kieruje on autem pod wpływem alkoholu. Do kontroli doszło 20 września w Kątach.

Skorzystał z okazji

Teresin

Nieznany sprawca ukradł tablet, który był pozostawiony w otwartym pojeździe przez lekkomyślnego właściciela Teresina. Zdarzenie zgłoszono 20 września.

Czujna seniorka

Teresin

Sędziwa mieszkanka gminy Teresin zgłosiła 21 września policji, że nieznana osoba podająca się za jej córkę próbowała wyłudzić od niej kilkadziesiąt tysięcy złotych. 81-latka na szczęście nie dała się oszukać.

Przeszarżował na drodze

KAMION Kierowca scanii nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w tył forda focusa. W wyniku tego zdarzenia do szpitali w Płocku i Sochaczewie trafiły cztery osoby, w tym 9-letnia dziewczynka. Droga krajowa nr 50 była zablokowana w obydwu kierunkach przez dłuższy czas. Postępowanie prowadzi KPP Sochaczew. Do zdarzenia doszło 21 września.

Zwinął portfel

Sochaczew

Nieznany sprawca przy rynku na ul. Pokoju ukradł mieszkance miasta portfel z zawartością dokumentów i pieniędzy. Do zdarzenia doszło 22 września.

 Nie ubierze się

Sochaczew

Policjanci zostali powiadomieni 22 września o kradzieży ubrań w sklepie na ul. Warszawskiej. Sprawca został zatrzymany i ukarany mandatem karnym. Towar mu odebrano i wrócił on do sprzedaży.

Obrobił magazynek

Sielice

Nieznany sprawca włamał się 23 września do pomieszczeń gospodarczych skąd ukradł myjkę ciśnieniową, silnik, butlę z gazem i trzy kanistry z paliwem. Do zdarzenia doszło w Sielicach.

Kolizja z dzikiem

Żuków

tuż po północy 23 września na jednej z dróg w Żukowie doszło do kolizji chevroleta z dzikiem. To już kolejna w tym roku potyczka drogowa z leśnym zwierzęciem. Policja apeluje o szczególną uwagę kierowców w sąsiedztwie lasów, zwłaszcza nocą, kiedy zwierzyna wędruje.

BN

fot. Policja