Strona główna Kronika kryminalna Kronika kryminalna

Kronika kryminalna

919
0
PODZIEL SIĘ

Bez ważnych badań

Budki Piaseckie

Patrol policji drogowej zatrzymał 3 września, w Budkach Piaseckich, do kontroli forda focusa. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny z powodu braku aktualnych badań technicznych.

Pijany staranował

Wójtówka

Mieszkaniec gminy Sochaczew kierował daewoo matizem bez uprawnień i po dużej dawce alkoholu. 32-latek nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i zderzył się z seatem kierowanym przez 19-letniego mieszkańca gminy Teresin. Po badaniach okazało się, że starszy wiekiem kierowca ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. W wypadku poszkodowany został pasażer matiza, który z obrażeniami trafił do szpitala. Pijany sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Do zdarzenia doszło 3 września.

Pamiątka wojenna

Gizyczki

Podczas prac polowych w Giżyczkach rolnik znalazł niewybuch z czasów II Wojny Światowej. Na miejscu skierowany został policyjny pirotechnik i patrol saperski, który zabezpieczył teren. Niewybuch został 4 września wywieziony na poligon.

Jechał bez prawka

Wólka Smolana

 Za kierownicę nissana almery wsiadł 5 września 27-letni mieszkaniec gminy Sochaczew. Po zatrzymaniu przez patrol policyjny sprawcę ukarano mandatem, a pojazd w trybie administracyjnym usunięto z drogi.

Znaleźli niewybuch

MIZERKA

Podczas montażu kabla telekomunikacyjnego w Mizerce 5 września pracownicy firmy telekomunikacyjnej znaleźli niewybuch w II Wojny Swiatowej. Powiadomili policję, która wezwała patrol saperski. Znalezisko zostało wywiezione na poligon wojskowy i unieszkodliwione.

Kolizja na mijaniu

Sochaczew

Kierująca toyotą rav 4 w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wymijania doprowadziła do zderzenia z oplem astrą. Do zdarzenia doszło na Al. 600-lecia 5 września.   Kobiecie wręczono mandat za spowodowanie kolizji.

Wpadł na prochach

Teresin

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 29-letniego mieszkańca gminy Teresin. Znaleźli przy nim marihuanę i amfetaminę. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Za posiadanie środków odurzających grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Na podwójnym gazie

Brochów

Mieszkaniec gminy Brochów kierował motorowerem po alkoholu. Badanie wykazało, że miał ponad pół promila w organizmie. Do zdarzenia doszło 8 września w Śladowie. Postępowanie prowadzi posterunek policji w Młodzieszynie.

BN