Strona główna Chodaków Kolejna przymiarka do Chopina

Kolejna przymiarka do Chopina

668
0
PODZIEL SIĘ

Znane są wysokości ofert, jakie została złożone na ogłoszony przez Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich przetarg dotyczący wyłonienia wykonawcy przebudowy ulicy Chopina.

Jak poinformowała nas Monika Burdon, rzecznik prasowy Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, na przetarg wpłynęły cztery oferty, z których najtańsza opiewała na 10.8 mln zł a najwyższa wynosiła 17.6 mln zł.

  Przypomnijmy, że pierwszy przetarg dotyczący tej inwestycji został unieważniony ze względu na zbyt wysoką kwotę, jaką zaproponowała firma, która zgłosiła się do przetargu ogłoszonego przez MZDW. A wynosiła ona 18 942 000 zł, gdy tymczasem samorząd Mazowsza, który jest zarządcą ulicy, przeznaczył na ten cel 9,6 mln zł. Czy oznacza to, że i ten przetarg zostanie unieważniony? Na to pytanie Monika Burdon nie chciała udzielić odpowiedzi.

Jednak jak wynika z naszych informacji zarząd Mazowsza jest skłonny dołożyć brakującą kwotę. Gdyby tak się stało to jedna z najbardziej zniszczonych ulic na terenie Sochaczewa zostałaby wyremontowana jeszcze w tym roku.

Taki wariant jest możliwy, jeżeli przypomnimy sobie, w jakim tempie przebudowywano ulicę Chodakowską. Z tym, że zakres prac na Chopina jest mniejszy niż w przypadku Chodakowskiej. Firma, która wygra przetarg, będzie musiała jedynie wykonać nową podbudowę jezdni, a następnie wykonać jej nawierzchnię. Do tego dochodzi przebudowa skrzyżowań oraz budowa nowych chodników, ścieżki rowerowej, zjazdów oraz wykonanie studni ściekowych kanalizacji deszczowej wraz z osadnikami. Do tego dojdzie budowa oświetlenia. A to, przypomnijmy, ma być sfinansowane przez miasto.

dot

fot. Pixabay