Strona główna Kronika kryminalna Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

Kierowco! Nie polujemy na zebrach!

680
0
PODZIEL SIĘ
Policjanci Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii wraz z dzielnicowymi i policjantami z sochaczewskiej drogówki kolejny raz przeprowadzili działania z ramach akcji „Kierowco! Nie polujemy na zebrach!”. W dzisiejszych działaniach wzięli udział uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie.
Policjanci wielokrotnie już przypominali, że piesi są najbardziej zagrożoną grupą uczestników ruchu drogowego. Zderzenie pieszego i pojazdu prawie zawsze kończy się obrażeniami. Niestety, wiele tego typu zdarzeń ma miejsce na przejściach dla pieszych, a więc tam, gdzie z założenia pieszy powinien być całkowicie bezpieczny.
Nadal znaczna część pieszych i kierujących zapomina o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i przepisach ruchu drogowego obowiązujących na rejonie przejściach dla pieszych. Dzisiaj przypominali o tych zasadach uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sochaczewie. Uczniowie sami przygotowali transparenty i w asyście policjantów wchodzili na przejście dla pieszych, gdzie wręczali kierowcom ulotki z poradami dotyczącymi bezpiecznych zachowań w rejonie „zebry”.

KPP Policja Sochaczew

fot. KPP Policja Sochaczew