Strona główna Kultura Halina i Marco oczarowali publiczność

Halina i Marco oczarowali publiczność

883
0
PODZIEL SIĘ

Sochaczewskie Centrum Kultury w Boryszewie wraz z Fundacją Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera zorganizowało doroczny koncert, z którego dochód zasilił konto Ośrodka Dziennego Pobytu „Zyzio” w Kuznocinie, a tym samym wsparł pomocą chorych i ich rodziny. Wydarzenie zaplanowano w ramach obchodów „Światowego Dnia Choroby Alzheimera”. Gwiazdą wieczoru był słynny niegdyś duet Halina Benedyk i Marco Antonelli.

Przed koncertem, jak zwykle odbyło się krótkie podsumowanie działania Fundacji Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i dyskusja na temat zagrożeń tą groźną chorobą cywilizacyjną, która jak na razie jest nieuleczalna. Jak wspomniano, początkowo przebiega ona bezobjawowo i dopiero z czasem prowadzi do stopniowego zaniku wielu funkcji mózgu. Na razie nie ma skutecznej terapii, która by pozwoliła ją wyleczyć. Obecne terapie pozwalają jedynie spowolnić chorobę i złagodzić jej objawy. Jednak pacjenci, co przypomniano w trakcie wieczoru, wymagają stałej opieki i kontaktu z rodziną.

Co roku – w podziękowaniu wszystkim sponsorom i osobom wspierającym – zapraszane są znane i lubiane gwiazdy piosenki. W tym roku Fundacja zaprosiła polsko-włoski duet – Halina Benedyk i Marco Antonelli, którzy prawie 26 lat temu odnieśli oszałamiający sukces na Międzynarodowym Konkursie Piosenki w Sopocie. Stworzony naprędce duet wykonał przebój o miłości, „Frontiera”. Mimo sukcesu skończyło się wtedy tylko na jednym wspólnym przeboju, a artyści poszli swoimi, indywidualnymi drogami.

– Po latach coś tam chyba w nas zostało, to Marco mnie odnalazł przez Facebooka i zadzwonił. I tak od słowa do słowa doszło do tego, że postanowiliśmy wrócić do wspólnych występów, odświeżyć nasz stary przebój, i co więcej, stworzyć wspólnie nowe utwory ­– wspomniała niedawno Halina Benedyk.

Artystka śpiewa piosenki w stylu pop, jazz, blues oraz stare i nowe włoskie przeboje. Z kolei Marco występuje we Włoszech przeważnie w typowym repertuarze neapolitańskim. W 2015 roku duet wydał wspólny album „Frontiera” i nagrał teledysk do piosenki „Solo noi”.

Sochaczewski koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Tym bardziej, że Halina Benedyk znana była z występu sprzed ponad pół roku. Już wtedy obiecywała, że przyciągnie do Sochaczewa Marco, by mogli wspólnie zaśpiewać. W listopadzie ubiegłego roku publiczność mogła tylko usłyszeć z taśmy jego głos. Na żywo Włoch okazał się pełnym humoru i temperamentu artystą. Zaprezentowane zostały głównie włoskie piosenki.

BN

Fot. Iza Strzelecka

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułW hołdzie bohaterom
Następny artykułGórskie wędrówki