Strona główna Iłów Górskie wędrówki

Górskie wędrówki

718
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy Iłowa z coraz większą pasją podróżują dzięki inicjatywie Elżbiety Idźkowskiej, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej, która wyszukuje ciekawe i niedrogie oferty.

– W tym roku była wyprawa na koniec sierpnia, czyli na spływ Dunajcem, zwiedzanie Czorsztyna i skok na Słowację oraz Zakopane, miała tylu amatorów, że wystarczyło kilka dni, abyśmy mieli komplet. Wielu żałowało, że nie zdążyło się załapać na wyjazd – mówi pani Ela.

W pierwszy dzień, skoro świt, wyruszyli autobusem na południe Polski. Tego dnia uczestników czekał spływ Dunajcem. Następnego dnia był rejs statkiem po Zalewie Czorsztyńskim i zwiedzanie ruin zamku w Czorsztynie. Po południu kolejny zamek. Tym razem w Niedzicy, gdzie m.in. zwiedzono zabytkową zbrojownię. Na koniec przejazd na zaporę wodną w Niedzicy i zwiedzanie elektrowni wodnej wraz z częścią podziemną.

W trzeci dzień wycieczki w całości był przeznaczony na wyjazd Bachledowej Doliny na Słowacji. Przez cały dzień iłowianie wędrowali po górach o podziwiali tatrzańskie widoki.

Ostatni dzień wyprawy to zwiedzanie Zakopanego i słynnych Krupówek. Nie było tu zorganizowanego programu, więc każdy spędzał ten czas na własną rękę.

– Teraz czeka nas tylko ostatnia jednodniowa wycieczka do Kazimierza Dolnego nad Wisłą, która będzie pod koniec września. Już mamy komplet na wyprawę Następne wyprawy dopiero na wiosnę – dodaje dyrektorka Biblioteki.

BN

Fot. Elżbieta Idźkowska