Strona główna Brochów Dzień ze strażakami

Dzień ze strażakami

957
0
PODZIEL SIĘ

W ramach programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz Porozumienia Organizacji Pozarządowych Powiatu Sochaczewskiego strażacy z OSP w Wólce Smolanej zorganizowali imprezę sportowo-rekreacyjną dla mieszkańców nie tylko swojej wsi, ale też gości z sąsiednich wsi gminy Brochów.

„Dzień z nami Strażakami” odbył się 19 sierpnia na jednej z gminnych posesji. Tuż po godzinie 16.00 rozpoczęły zawody z przeszkodami. Najmłodszych uczestników asekurowali rodzice oraz strażacy, którzy czuwali nad bezpieczeństwem na torze. Każdy miał indywidualnie mierzony czas. Nie było przegranych, bo każdy dostał pamiątkowy medal. Po zawodach odbyły się ognisko, grill oraz piknik przy muzyce.

Dla maluchów były przygotowane liczne niespodzianki. Strażacy ze swej strony zaprezentowali pokaz gaszenia pożaru. Przypomnieli też, jak zachować się w sytuacji pojawienia ognia i jak udzielać pomocy.

Strażacy zapowiadają, że planują cykliczne spotkania promujące wiedzę pożarniczą i rozwijające umiejętności najmłodszych mieszkańców w tym zakresie.

BN

Fot. OSP Wólka Smolana

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPoranny nalot na kiboli
Następny artykułWybory coraz bliżej