Strona główna Powiat Dla rolników i nie tylko

Dla rolników i nie tylko

1576
0
PODZIEL SIĘ

17 sierpnia minęły dwa lata od otwarcia jedynego na dzień dzisiejszy na Mazowszu samoobsługowego, rolniczo-technicznego sklepu partnerskiego marki Granit Quality Parts. Ten bardzo ważny dla rolników i nie tylko sklep działa w Sochaczewie a  o jego działalności, ofercie i planach rozmawiamy z właścicielami Sławomirem Tomaszewskim i Jarosławem Pachowiakiem.

Skąd pomysł na taki sklep i jak doszło do jego otwarcia?

Sławomir Tomaszewski: – Obaj od lat działamy w branży rolniczej, mamy kontakt z rolnikami,

wiemy jakie mają potrzeby, co ułatwiłoby ich pracę. Długo nosiliśmy się z zamiarem stworzenia czegoś fajnego, szukaliśmy pomysłu. W pewnym momencie do naszych rąk trafiła gazeta branży rolniczej, w której było ogłoszenie – firma szukała chętnych do założenia sklepu partnerskiego. To było to.

Jarosław Pachowiak: –  Tak, przedyskutowaliśmy, pojechaliśmy na wycieczkę na teren Wielkopolski aby obejrzeć powstałe wcześniej sklepy partnerskie i siedzibę firmy. Obejrzeliśmy sklep w Bogdanowie koło Obornik Wielkopolskich – to pierwszy sklep partnerski tej marki, byliśmy też w sklepie w Grodzisku Wielkopolskim i w centrali firmy. Stwierdziliśmy, że tego brakuje nam w Sochaczewie. W branży rolniczej jest mała dostępność do produktów rolniczych, brak sklepu samoobsługowego a chodzi o to aby Klient mógł wejść, obejrzeć, dotknąć, „sprawdzić na własne oczy i ręce”.

Mówicie Panowie o bogatej ofercie, co może zaproponować Klientom Wasz sklep?

ST: – W ciągu dwóch lat działalności podwoiliśmy asortyment. Mamy bogatą ofertę części zamiennych oryginalnych i zamienników bardzo dobrej jakości do ciągników i maszyn rolniczych produkcji krajowej i zagranicznej. Oferujemy także filtry, oleje, smary, odzież BHP, akcesoria związane z pneumatyką i hydrauliką.

JP: –  Mamy również bogatą ofertę dla ogrodników i działkowców, np. sprzęt ogrodniczy, asortyment związany z nawadnianiem ogrodów czy działek, koła, dętki, opony tzw. szeroko rozumiane ogumienie, kalosze, buty gumowe świetnie sprawdzające się przy pracach w ogrodzie czy na działce. W ofercie mamy również różnego rodzaju nawozy.  Mamy też ciekawą ofertę dla leśników: kliny, łapy do drewna, wszelkie akcesoria służące do wycinki, wszystko do piły i dla pilarza, a to wszystko w dziale Las i Ogród

ST: – Dodam jeszcze, że z naszej oferty korzystają także na przykład firmy budowlane i drogowe, zakłady komunalne i zakłady oczyszczania.

Z tego co wiem dbacie Panowie nie tylko o dorosłych rolników, ale macie też propozycje dla najmłodszych.

JP: –  Tak, oczywiście mamy w ofercie również bogaty i bardzo ciekawy asortyment dla najmłodszych miłośników rolnictwa i sprzętu budowlanego. Są to miniaturki sprzętu rolniczego i budowlanego – super zabawki firm Bruder i Siku.

Jesteście Państwo w sieci sklepów partnerskich marki Granit Quality Parts. Jakie korzyści wynikają z tego dla klienta?

ST: –  Przede wszystkim  nowoczesne, indywidualne podejście do Klienta, ważne jest to o czym wcześniej mówił Jarek, ale chciałbym to jeszcze raz podkreślić – sklep jest samoobsługowy, nasz Klient ma do dyspozycji bardzo szeroki asortyment, może go sam obejrzeć, dotknąć, sprawdzić. Chociaż powierzchnia naszego sklepu to aż 240 m², to trudno zmieścić na niej cały potrzebny asortyment. Ale system sprzedaży rozwiązuje ten problem – jeśli Klient zamówi towar do godziny 12.00, to następnego dnia zamówiony towar już na niego czeka. Szybka dostępność towaru jest bardzo dużą zaletą.

JP: – Chciałbym dodać, że oczywiście zaletą jest, że sklep jest samoobsługowy, że Klient może sam obejrzeć towar, dotknąć, sprawdzić ale też w każdej chwili może liczyć na fachową pomoc naszą i naszych pracowników, chętnie doradzimy, wyjaśnimy, pomożemy w dokonaniu wyboru i podjęciu decyzji. Korzyścią wynikającą z bycia w tej sieci są też konkurencyjne ceny i krótki czas realizacji specjalnych zamówień.

Jakie plany macie Panowie na przyszłość?

JP: –   Planujemy jeszcze poszerzyć asortyment, chcielibyśmy móc zaproponować Klientom jeszcze bardziej konkurencyjne ceny, rabaty dla stałych Klientów i różne ciekawe, sezonowe promocje.

Nie ograniczacie się jedynie do działalności handlowej?

ST: – Tak, jako sklep Granit intensywnie uczestniczymy w różnych imprezach i wspieramy inicjatywy lokalne. Braliśmy udział m.in. w takich imprezach: Targi Rolne i Przedsiębiorczości, Dożynki, Wielkanoc na Mazowszu, Dni Kukurydzy, Dni Sołtysa. Fundujemy nagrody, przeprowadzamy konkursy. Staramy się współpracować z lokalnymi samorządami oraz z instytucjami państwowymi takimi jak KRUS, ARiMR, MODR, Mazowiecka Izba Rolnicza.

JP: – Dodam, że Klientów mamy także międzynarodowych, nasz towar wysyłaliśmy już m.in. do Włoch, Dubaju i Kuwejtu. Na zakończenie chciałbym serdecznie podziękować naszym dotychczasowym Klientom za te minione lata współpracy i zaprosić do dalszego korzystania z naszej oferty. Zapraszam też nowych Klientów do odwiedzenia naszego sklepu.

ST: –  Dodam jeszcze, że 21 września, w piątek, w ramach podziękowania za współpracę  zapraszamy naszych obecnych i przyszłych Klientów  na Festyn Rolniczy do Brzozowa. Gwiazdą imprezy będzie Sławomir i Kajra, a my jako sklep partnerski marki Granit wraz z TWS Ubezpieczenia jesteśmy sponsorami występu gwiazdy.

Dziękuję za rozmowę.

Dziękujemy

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSałatka szkolna
Następny artykułDeszczowa siatkówka