Strona główna Sport Budowlani pokonani w Sochaczewie

Budowlani pokonani w Sochaczewie

968
0
PODZIEL SIĘ

RUGBY Ekstraliga Przed niedzielnym meczem z Budowlanymi Lublin dało się słyszeć: Jak nie teraz – to kiedy? Pytania dotyczyły oczywiście zwycięstwa naszych Wojowników. Odpowiedź na pytania kibice otrzymali osiemdziesiąt minut później.
Pierwsi punkty z karnego zdobyli gospodarze. Rywale wyrównali kilkanaście minut później. Jak już się wydawało, że do przerwy wynik nie ulegnie zmianie, Artur Fusenko wspólnie z Violeti Kolo (pierwszy mecz w Orkanie, reprezentant Wysp Tonga na Mistrzostwach Świata w Rugby „7” w roku 2018) rozkręcili dwie akcje zaczepne, które zakończyły się przyłożeniami.
Po przerwie obraz gry się nie zmienił. Obydwie drużyny toczyły wyrównany bój. Niestety boisko musieli opuścić Wojciech Krześniak (już w pierwszej połowie doznał kontuzji nogi), Artur Fusenko, Sandro Jelia oraz wspomniany już Kolo i niestety siła uderzeniowa Orkana osłabła. Budowlani dopiero tuż przed ostatnim gwizdkiem zdołali zdobyć przyłożenie, które dało im punkt bonusowy.
Niestety po raz kolejny spiker meczu dał antypopis. Nie pomogła reprymenda udzielona podczas przerwy przez arbitra spotkania. Nasz dziennikarz z wieloletnim stażem w ogólnopolskich mediach wie przecież lepiej.
RC Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 15:10 (15:3)
punkty: Marcin Krześniak (5), Adrian Niemiec (5), Michał Kępa (5)
skład: Marcin Krześniak, Wojciech Krześniak (Krystian Mechecki), Violeti Kolo (Tomasz Szymański, Antoni Gołębiowski), Siokivaha Taufu’i Halaifonua, Adrian Niemiec, Michał Kępa, Artur Fursenko (Adrian Pętlak), Joshua Chisanga, Daniel Woźniak, Kamil Palasik, Maciej Brażuk, Daniel Niemyjski (Paweł Poniatowski), Sandro Jelia (Michał Polakowski), Michał Gadomski, Tomasz Markiewicz (Kamil Kościelewski)

Wyniki II kolejki
Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin 15:10 (15:3)
Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź 18:17 (13:6)
Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk 48:7 (19:0)
Tabela
1.Budowlani Łódź 26 235-39
2.Pogoń Siedlce 26 156-66
3.Ogniwo Sopot 19 138-106
4.Lechia Gdańsk 10 89-142
5.Orkan Sochaczew 3 40-207
6.Budowlani Lublin 3 80-164

Tomasz Ertman
Fot. Krzysztof Lewandowski