Strona główna Rybno Biblioteka tryska pomysłami

Biblioteka tryska pomysłami

611
0
PODZIEL SIĘ

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Rybnie dokonano podsumowania pierwszego półrocza 2018 roku.

To był bardzo dynamiczny i pracowity okres. Przez ostatnie pół roku mieliśmy 35 różnych imprez. Były też ferie, kolonie oraz wycieczki do Łodzi, do tamtejszych teatrów na spektakle. Teraz przed nami nowe wyzwania. Pomysłów mamy pełen pakiet – poinformował Albert Szułczyński, dyrektor biblioteki.

Od października ruszają dla dzieci lekcje biblioteczne, a dla wszystkich kursy z języka angielskiego. Kontynuowane będą cieszące wielkim powodzeniem zajęcia dla seniorów (przełożone od półrocza z czwartku na wtorki), studio piosenki oraz warsztaty malarskie. Nowością będzie nauka malowania na szkle. Kończy się też przygotowanie do wielkiego quizu „Sto pytań na 100-lecie Niepodległej”, którego finał zapowiedziano na Święto Niepodległości.

Największą jednak nowością będą szkolenia komputerowe dla osób powyżej 25 roku życia. Dostaliśmy na to ponad 60 tys. zł na zakup sprzętu i przeprowadzenie kursu. Co ważne jest to dotacja bez wkładu własnego. W 12-osobowych grupach będą realizowane szkolenia „Rolnik w sieci” oraz „Kultura w sieci”, pomagające zdobyć nowe kompetencje mieszkańcom naszej gminy – dodał Albert Szułczyński.

 BN

Fot. Bogumiła Nowak