Strona główna Sochaczew miasto Będą szczepionki dla seniorów

Będą szczepionki dla seniorów

764
0
PODZIEL SIĘ

Urząd Miejski, podobnie jak w latach ubiegłych, sfinansuje zakup szczepionek przeciw grypie dla seniorów, mieszkańców Sochaczewa. Ratusz ogłosił drugi przetarg w tej sprawie. Wydawanie szczepionek ma się rozpocząć 17 września.
Do skorzystania z akcji bezpłatnych szczepień uprawnieni są mieszkańcy Sochaczewa, którzy ukończyli 60 rok życia. Do rozdysponowania będzie 500 ampułek szczepionki. Jak zapowiada Joanna Kamińska, naczelnik Wydziału Polityki Społecznej i Ochrony Zdrowia UM, mieszkańcy będą mogli zgłaszać się po nie od 17 września, do wyczerpania zapasów.
Po rozstrzygnięciu przetargu, podamy adres apteki, do której należy się zgłosić z dowodem osobistym i receptą od lekarza rodzinnego. Po odebraniu ampułki seniorzy ponownie powinni się udać do swojej przychodni, aby się zaszczepić.
Szczepienie przeciw grypie w przypadku osób starszych jest szczególnie ważne. Seniorzy mają obniżoną odporność i ciężej przechodzą grypę, która może pozostawić u nich groźne powikłania. Dlatego lekarze zachęcają, aby przed sezonem zimowym, zanim rozpoczną się masowe przeziębienia, skorzystać ze szczepień.

sochaczew.pl