Strona główna Teresin Sukcesy strażaków z Paprotni

Sukcesy strażaków z Paprotni

86
0

Druhowie z OSP Paprotnia zajęli drugie miejsce w eliminacjach strefowych, a potem znaleźli się w pierwszej piątce na Mazowszu w klasyfikacji generalnej VI Wojewódzkich Zawodów Sportowo-Pożarniczych Ochotniczych Straży Pożarnych. To najlepszy wynik jednostki z Paprotni w dotychczasowych startach.

Po raz pierwszy drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu gminy Teresin, a nawet powiatu, sklasyfikowana została na jakże wysokim drugim miejscu w grupie „A” w eliminacjach strefowych – mówi dh Maciej Liberadzki.

Zawody eliminacyjne rozegrane zostały w Mławie. Tam nasi strażacy, biegnąc w sztafecie pożarniczej, zanotowali czas 60.00 sek., a w ćwiczeniu bojowym czas 35,48 sek. Łącznie dało im to 95.48 sek. bez punktów karnych. Lepsi okazali się jedynie druhowie z OSP Juryszewo, reprezentanci powiatu płockiego. W zawodach udział wzięło 19 jednostek OSP, w tym 12 drużyn męskich i 7 drużyn kobiecych.

Drużyna w składzie: Dariusz Ziąbski, Kamil Baczyński, Patryk Pająk, Maciej Liberadzki, Krystian Świerczewski, Dariusz Smoliński, Łukasz Jagodziński i Mariusz Tkaczyk, udanie wypadła również w Pruszkowie. Na tamtejszym stadionie Znicza podczas rywalizacji na szczeblu wojewódzkim do medalu zabrakło im naprawdę niewiele. Ostatecznie zajęli piąte miejsce, co świadczy, że OSP Paprotnia tworzy czołówkę w klasyfikacji jednostek OSP na całym Mazowszu, szczególnie biorąc pod uwagę sprawność i przygotowanie fizyczne.

Zaznaczmy też, że nasi strażacy zostali uhonorowani pucharem za zajęcie trzeciej lokaty w sztafecie pożarniczej 7×50 m z przeszkodami. Z tak wysportowanymi druhami, mieszkańcy Paprotni, ale i całego powiatu – jednostka należy do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego – na pewno mogą czuć się bezpieczni.