Strona główna Sport Mamy rekord świata

Mamy rekord świata

95
0

Sobotnie przedpołudnie na chodakowskim obiekcie MOSiR należało do siłaczek i siłaczy. Po raz kolejny grupa Pull&Push Team oraz MOSiR zorganizowali zawody w podciąganiu ciężarowym. Tym razem miały one rangę Otwartych Mistrzostw Polski.

W zawodach wystartowały trzy kobiety oraz czternastu mężczyzn, w tym dwóch reprezentantów Ukrainy.

W kategorii kobiet klasą dla siebie była Katarzyna Najman zajmująca się wspinaczką skałkową. Pani Kasia pobiła rekord świata o ponad dwa kilogramy. Od soboty wynosi on 43,90 kg. Mistrzyni z roku 2017 Kamila Kubik zajęła drugie miejsce, podciągając się z ciężarem 35 kg.

Wśród „lżejszych” panów dominował Paweł Kloch (92,50 kg). Dwóch kolejnych zawodników Michał Fila oraz Danny Hannoush stracili do zwycięzcy ponad dwanaście kilogramów. Srebro zdobył Fila, gdyż mniej ważył od rywala.

W grupie „cięższych” mężczyzn wygrał Robert Plutowski. Podciągnął się on z ciężarem o dwadzieścia kilogramów cięższym niż pozostali medaliści. Zostali nimi Daniel Węgrowski oraz Michał Łapa. Również w tym przypadku o kolejności zadecydowała waga ciała.