Strona główna Sport Królewska rywalizacja

Królewska rywalizacja

159
0
?

Wysoki poziom i wiele sportowych emocji dostarczył nam szachowy turniej w Teresinie. Już po raz dziewiąty Stowarzyszenie Przyjaciół Mieszkańców Gminy Teresin „Impuls” przy współpracy z GOSiR Teresin i Urzędem Gminy zorganizowało rywalizację w królewskiej grze.

Zmagania przy szachownicach odbywały się w systemie szwajcarskim na dystansie siedmiu rund. Tempo gry wynosiło piętnaście minut na partię na zawodnika. Zawody oficjalnie otwarte przez wójta Marka Olechowskiego poprowadził sędzia Andrzej Żochowski.

Zwycięzcą Otwartego Turnieju Szachowego Teresin 2018 został Igor Litner z Warszawy. Tuż za nim uplasował się Zoran Jakovljev z Serbii, a trzecie miejsce zajął Łukasz Wieczorek. Ponadto organizatorzy przyznali nagrody w wielu kategoriach: najlepszy zawodnik z gminy Teresin – Mateusz Polak; najlepszy najmłodszy zawodnik z gminy Teresin – Antosia Gogół (10 lat); najlepsza zawodniczka turnieju – Agata Trybuła; najlepszy najstarszy zawodnik turnieju – Ryszard Duda (79 lat); najlepszy najmłodszy zawodnik turnieju – Malwinka Seliga (7 lat); najlepszy zawodnik powiatu sochaczewskiego – Roman Zimochocki; najliczniej reprezentowana rodzina – Jakub, Mateusz i Damian Bąba oraz Malwinka, Izabella i Mariusz Seliga.