Strona główna Powiat 20 lat powiatu sochaczewskiego

20 lat powiatu sochaczewskiego

1493
0
PODZIEL SIĘ

W 1998 roku wprowadzoną ustawą samorząd powiatowy stał się jednym z trzech filarów samorządu terytorialnego. Po przerwie trwającej od 1975 roku na mapie kraju powstał powiat sochaczewski. Dziś swoim działaniem i realizacją ustawowych zdań w ramach posiadanych kompetencji wpisuje się na trwałe w rozwój ziemi mazowieckiej.

Obecnie dobiega końca V kadencja Rady Powiatu w Sochaczewie. To niewątpliwie czas podsumowań wszystkich działań ostatnich 20 lat, ale i podziękowania samorządowcom Ziemi Sochaczewskiej za ich aktywność i trud w działaniach na rzecz rozwoju naszego powiatu.

Rok 2018 jest czasem wyjątkowych i ważnych rocznic. 100 lat od odzyskania przez Polskę Niepodległości i jubileusz 20-lecia powołania powiatu sochaczewskiego są doskonałą okazją do ukazania roli samorządu, jego zadań. To także moment do podziękowania samorządowcom Ziemi Sochaczewskiej za ich pracę i działania podejmowane na rzecz samorządu sochaczewskiego powiatowego.

Stąd też Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, i Andrzej Kierzkowski, przewodniczący Rady Powiatu, mają przyjemność zaprosić mieszkańców naszego powiatu na uroczystość z okazji 20-lecia powiatu sochaczewskiego, które zaplanowano na 7 października br. Program przedstawia się następująco:

Godz. 9.00 – msza św. w intencji samorządowców odprawiona w kościele pw. św. Józefa Robotnika w Chodakowie (ul. Chopina 158A);

Godz. 10.20 – sala koncertowa Sochaczewskiego Centrum Kultury w Chodakowie (ul. Chopina 101).

W programie gali: występ Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”, powitanie gości, wystąpienia okolicznościowe, a także wykład Bogusława Kwiatkowskiego, historyka Ziemi Sochaczewskiej pt.: „Starostowie sochaczewscy z okresu dwudziestolecia międzywojennego. Odbudowa i utrwalanie państwowości polskiej.” oraz wręczenie pamiątkowych statuetek i podziękowań z okazji 20-lecia samorządu powiatowego.

Sponsorem strategicznym wydarzenia jest PZU, sponsorem SIME Polska, a partnerem Sochaczewskie Centrum Kultury.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie