Powiał zaledwie zefirek

279
0

PIŁKA NOŻNA Płocka Klasa A

Niedzielny mecz Bzury był hitem czwartej kolejki płockiej w klasie A. Do Chodakowa przyjechał bowiem lider – Wicher Cieszewo. Drużyna ta do tej pory wygrała trzy mecze i na dodatek nie straciła w nich ani jednego gola. Jak się później okazało, strach potrafi mieć bardzo wielkie oczy.

Młoda ekipa Bzury nie pękła przed przyjezdnymi i już w 18. minucie wyszła na prowadzenie. Maciej Brdeja dopadł do piłki zacentrowanej z rzutu rożnego i 1:0 stało się faktem. Wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej połowie (56′) na boisko wybiegł Adam Żółtowski i chwilę później zdobył drugiego gola dla Bzury. Po raz trzeci bramkarz Wichru został pokonany w 75. minucie. Strzelcem gola został Adrian Tomczyk. Goście stracili chęć do gry. Odzyskali ją dziewięć minut przed zakończeniem meczu. Bramkarza Bzury oślepiło słońce i piłka wypadła mu z rąk wprost pod nogi napastnika z Cieszewa. Ten z kilku metrów nie miał problemu, żeby pokonać naszego golkipera. Wynik ustalił w 88. minucie Kamil Wojciechowski, który zdobył gola z rzutu karnego. Bzura wygrała i ten fakt cieszy. Cieszy też coraz lepsza gra chodakowskich piłkarzy.

Bzura Chodaków – Wicher Cieszewo   4:1 (1:0)

gole: Maciej Brdeja, Adam Żółtowski, Adrian Tomczyk, Kamil Wojciechowski (z rzutu karnego)

skład: Siemiński – Basiński (Krawczak), Kawczyński, Jeznach, Kacprzak, Brdeja (Żółtowski), Stypuła, Strzelczyk, Tomczyk, J. Kowalski (Wierzbicki), Wojciechowski (Szegiera)