Strona główna Kultura Znów będą konfitury – III Olenderfest

Znów będą konfitury – III Olenderfest

732
0
PODZIEL SIĘ
06.12.2016 - PRZEJMA - POWIDŁA OLENDERSKIE - PRZEJMA- MAZOWIECKI SZLAK TRADYCJI - NA ZLECENIE FUNDACJA ARI ARI FOT. BRUNO FIDRYCH / PLASTERSTUDIO +48 600 83 82 82

W Gospodarstwie Agroturystycznym „Pod Jastrzębcem” w Przejmie odbędzie się już III Olenderfest, czyli Festiwal Powideł Holenderskich. Początek 8 września o godzinie 12.00.

Ta dwudniowa impreza z roku na rok ma coraz większe grono fanów, gdyż to nie tylko możliwość poznania, jak powstają oryginalne konfitury z buraka cukrowego, ale też okazja skosztowania innych tradycyjnych potraw kuchni olenderskiej i mazowieckiej. Również możliwość zapoznania się z kulturą ludową Olendrów, ich życiem codziennym i obyczajami. Ta mniejszość etniczna pozostawiła po sobie bogate dziedzictwo, jednak nieco zapomniane, gdyż Olendrowie wyemigrowali z Polski w XX wieku.

Dodatkowo na festiwalu prezentowane są mazowieckie obyczaje i muzyka. Impreza ta wzbogacona jest co roku prezentacjami artystycznymi oraz warsztatami rękodzieła. W tym roku też ich nie zabraknie. Organizatorem Olenderfest od początku jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Ziemi Iłowskiej.

BN

Fot. Archiwum

 

Andrzej i Tomasz Ciołkowscy, organizatorzy Olenderfest szykują konfitury