Strona główna Sochaczew miasto Zawisza znów ruszy na Krzyżaków

Zawisza znów ruszy na Krzyżaków

858
0
PODZIEL SIĘ
SOCHACZEW Już w najbliższy weekend doroczne spotkanie na Wzgórzu Zamkowym z rycerzem Zawiszą Czarnym z Garbowa. Tegoroczny już ósmy festyn rycerski odbędzie się 18 sierpnia. Początek o godzinie 16.30, a finał przed godziną 22.00.
Imprezę rozpocznie uroczyste powitanie Zawiszy przez Siemowita IV, księcia mazowieckiego. Od 17.15 do 19.30 odbywać się będzie na dworze księcia wielki turniej rycerski ku czci walecznego rycerza z Garbowa.
Potem rycerska kawalkada ruszy na Plac Kościuszki. Tam o godzinie 20.00 Zawisza Czarny wypowie wojnę Zakonowi Krzyżackiemu w imieniu króla Polski. Ceremonia ta przypomina zdarzenie z 15 lipca 1414 roku, kiedy Zawisza wystąpił przeciw Krzyżakom. Konflikt ten zyskał z czasem miano wojny głodowej i pociągnął bardzo wiele ofiar.
Potem rycerze wraz z publicznością wrócą na Wzgórze Zamkowe, gdzie odbędzie się średniowieczna parada kuglarska, grupowa potyczka rycerska w blasku pochodni oraz ognisko z kiełbaskami przy wtórze rycerskich opowieści.
Przez cały czas imprezy będą pokazy rzemieślnicze, rycerskie, łucznicze, przejażdżki konne, gry terenowe i możliwość wybicia sobie własnej monety.
Imprezę organizuje Stowarzyszenie „Nasz Zamek”, przy wsparciu Miasta Sochaczew oraz Samorządu Województwa Mazowieckiego.
BN