Strona główna Sochaczew miasto Zamkowe atrakcje przyciągają

Zamkowe atrakcje przyciągają

818
0
PODZIEL SIĘ

Ruiny Zamku Książąt Mazowieckich w Sochaczewie w tegoroczne wakacje przyciągają wieloma atrakcjami. Co niedziela są tu prezentacje sztuki artystów lokalnych oraz sztuk i rzemiosła rycerskiego. Natomiast w czwartki, zajęcia z zumby i qigong Lecący Żuraw. Jest więc w czym wybierać.

Ostatnia niedziela, 12 sierpnia była wyjątkowa, jeśli chodzi o ilość odwiedzających Wzgórze Zamkowe.

– Takiej liczby odwiedzających dotąd nie mieliśmy. Przybyło bardzo wiele osób i to tych, które już nas wcześniej odwiedzali. Staramy się, by co tydzień były inne atrakcje, by zaskoczyć sochaczewian i turystów. Dziś poza prezentacją uzbrojenia byłą np. możliwość spróbowania w strzelaniu z łuku – mówią rekonstruktorzy z Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Dla najmłodszych przygotowano możliwość walki na miecze. Atrakcja całkowicie bezpieczna, bo miecze były z miękkiej, kolorowej gumy. Radość z zabawy była niesamowita, szczególnie wśród kilkulatków.

Zainteresowaniem cieszyło się też Okno Sztuki, ekspozycja zainspirowana i przygotowana przez Marcina Hugo Badera. Prezentowało swoje prace w miniona niedziele pięciu twórców – Bartłomiej Kurzeja, Stanisław Werle, Barbara Derda, Marta Goszcz, Aneta Kusiak oraz Marcin Hugo Bader.

Artyści8 zaprezentowali swe najnowsze prace. Bartłomiej Kurzeja przedstawił nie tylko rzeźby i płaskorzeźbę, ale też świetnie wykonane obrazy. Stanisław Werle pokazał latynoamerykańskich tancerzy w tangu, a Marta Goszcz ciekawe kompozycje i obrazy z wykorzystaniem naturalnego surowca. Prawdziwą furorę zrobiła Aneta Kusiak, która zaprezentowała ceramikę. Były nie tylko pięknie wykonane naczynia, czy dekoracje domu, ale też biżuteria – kolczyki, naszyjniki oraz bransoletki. Te ostatnie łączące w sobie ceramikę i sznurek. Pozostali pokazali swe ostatnie obrazy olejne, przykuwające uwagę kolorystyką.

– Szkoda, że z końcem wakacji będzie finał tych spotkań na zamku. W końcu coś się tu działo i nie było nudnie – stwierdziła jedna z kobiet, która przybyła na zamek z dwójka niesfornych dzieciaków.

Finał wakacyjnych spotkań na Wzgórzu Zamkowym 19 sierpnia od 15.00 do 18.00.

 BN

Fot. Bogumiła Nowak