Strona główna Sochaczew miasto Wyrób babci kartę mieszkańca

Wyrób babci kartę mieszkańca

738
0
PODZIEL SIĘ

Od 1 września w Sochaczewie startuje program darmowych przejazdów autobusami ZKM dla uczniów, młodzieży i studentów. Aby korzystać z darmowych przejazdów, osoby uprawnione muszą posiadać Sochaczewską Kartę Mieszkańca. Wakacje to idealny czas na złożenie wniosku o jej wydanie. Przypomnijmy, że aby otrzymać kartę nie trzeba być właścicielem mieszkania czy posiadać meldunek na terenie miasta.

Otrzymuje ją każda osoba, która rozlicza podatek dochodowy w sochaczewskim Urzędzie Skarbowym i deklaruje w swoim zeznaniu, że miejscem jej zamieszkania jest Sochaczew.

Warto także przypomnieć, że na terenie Sochaczewa funkcjonują także inne programy lojalnościowe, czyli tzw. karty: rodziny, weterana, krwiodawcy, mieszkańca i seniora. Tych ostatnich jest w obiegu ponad dwa tysiące.

 By wejść do programu zniżek dla seniorów należy wyrobić Sochaczewską Kartę Mieszkańca. W tym celu wystarczy udać się do urzędu miasta i wypełnić odpowiedni wniosek. Czas oczekiwania na wydanie karty to około 30 dni. Można ją potem odebrać osobiście, lub przez wskazanego we wniosku pełnomocnika.

Posiadacze kart 65+ oraz 75+ mogą za połowę ceny korzystać z oferty MOSiR – pływalni, lodowiska, wypożyczalni łyżew. Połowę zapłacą za zajęcia organizowane przez SCK oraz wejście do Muzeum Ziemi Sochaczewskiej. Mogą bezpłatnie korzystać z porad psychologa i radcy prawnego w MOPS oraz psychologa zatrudnionego w Środowiskowym Domu Samopomocy. W tej chwili w obiegu jest ok. pół tysiąca kart 65+ oraz ponad tysiąc sześćset kart 75+. Szczególne powodzenie tych drugich, to wynik specjalnej, 50-procentowej zniżki w opłatach śmieciowych. Senior za odbiór śmieci płaci połowę stawki, jeśli segreguje domowe odpadki.

opr. es