Strona główna Sochaczew miasto Wydobyli kolejne skarby

Wydobyli kolejne skarby

725
0
PODZIEL SIĘ

Podczas prac związanych z zagospodarowanie terenów nad Bzurą oraz rewitalizacji parku przy ulicy Traugutta pracownicy Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą dokonali kolejnych odkryć. Co prawda nie tak spektakularnych jak odnalezienie pozostałości po królewskim młynie, ale będących świadectwem historii miasta.

W parku obok licznych monet z różnego okresu odnaleziono m.in. lufę do karabiny mauser, Pochodzącą z okresu walk o Sochaczew we wrześniu 1939 r.
Najstarszym znaleziskiem dokonanym w ubiegłym tygodniu – jest poinformował nas Mariusz Samborski z sochaczewskiego muzeum – jest odnalezienie podczas prac związanych z przebudową ulicy Podzamcze żelaznej łopaty pochodzącej z siedemnastego wieku.

Podczas tych samych wydobyto rosyjski bagnet z czasów I Wojny Światowej, pistolet sygnalizacyjny oraz łopatę okopową z tego samego okresu. Przedmioty te zostały znalezione w miejscu, gdzie przebiegały okopy wojsk carskich, stanowiące pierwszą linię obrony podczas walk o Sochaczew na przełomie 1914 i 1915 roku.

dot

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomaszerowali z kijkami
Następny artykułKronika policyjna