Strona główna Sochaczew miasto Wkrótce pojawią się biletomaty

Wkrótce pojawią się biletomaty

913
0
PODZIEL SIĘ

Jeszcze w tym miesiącu miasto ogłosi kolejne przetargi w ramach działań mających usprawnić sochaczewską komunikację. Na jej poprawę w ramach projektu „Sochaczewski Eko-bus” miasto dostało dofinansowanie w wysokości 7,8 mln zł, co stanowi 80 procent łącznej wartości projektu.

Pierwszy z nich to zakup 26 nowych wiat przystankowych. Natomiast w kolejnym poznamy firmę, która zamontuje na przystankach ZKM elektroniczne tablice z dynamicznym rozkładem jazdy.
Jednak prawdziwa rewolucja czeka nas przy zakupie biletów. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, to już niedługo w dwóch miejscach w Sochaczewie pojawią się biletomaty. Zostaną one ustawione na Placu Kościuszki i na przystanku przy dworcu PKP. Będzie w nich można kupić nie tylko bilety w formie papierowej, ale także zakodować karty elektroniczne, bo taką formę będą miały już niedługo bilety miesięczne miejskiej komunikacji. Dodajmy, że oprócz dwóch stacjonarnych urządzeń zostanie również zakupionych pięć mobilnych biletomantów, które zostaną zamontowane w nowych miejskich autobusach, A te mają się pojawić na ulicach Sochaczewa w przyszłym roku.
Zakup biletomatów – jak podkreślają władze miasta – wyeliminuje konieczność przychodzenia co miesiąc do biura ZKM, aby kupić bilet okresowy. A to dla osób pracujących jest niezmiernie uciążliwe. W wielu przypadkach mieszkańcy muszą brać dzień wolny, aby nabyć bilet. W ten sposób niektórzy tracą nawet połowę przysługującego im urlopu. Teraz wystarczy tylko jedna wizyta w biurze ZKM, gdzie otrzymamy elektroniczną kartę, gotową do użytku, którą w kolejnych miesiącach będziemy zasilać w bankomatach.
Dodajmy, że w przyszłym roku, w ramach projektu „Sochaczewski Eko-bus”, przewidziany jest zakup trzech autobusów elektrycznych i dwóch spalinowych spełniających ekologiczną normę EURO 6. Będą to niskopodłogowe, klimatyzowane pojazdy wyposażone w platformy pozwalające na wjazd wózkiem i zabierające minimum 80 pasażerów. Także w przyszłym roku planowane jest wytyczenie stumetrowej ścieżki rowerowej przez Plac Kościuszki, która połączy trasy rowerowe w ulicy Płockiej, Warszawskiej i w ulicy Staszica.

Jerzy Szostak

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWyruszyli pątnicy
Następny artykułPlantacja z zlikwidowana