Strona główna Kultura Wkrótce Piknik Country – wiemy kto wystąpi

Wkrótce Piknik Country – wiemy kto wystąpi

1087
0
PODZIEL SIĘ

Teresiński Ośrodek Kultury, jako pomysłodawca i główny organizator Pikniku Country & Folk & Blues pod wdzięczną nazwą Stacja Teresee’n, właśnie ogłosił, kto wystąpi na teresińskiej scenie.

W sobotę 18 sierpnia rusza trzecia edycja westernowego pikniku. Program imprezy zapowiada się bardzo ciekawie i obszernie.

Od jakiegoś czasu Teresin staje się muzycznym zagłębiem country na Mazowszu. Z pewnością duża tu zasługa TOK-u, ale na pewno też zespołu Teren C., Laureata Pikniku Country w Mrągowie, jednego z najlepszych tego typu zespołów w Polsce zobaczymy i wysłuchamy również w tym roku. Teren C., to zespół założony w 1983 roku przez Tomasza Połcia. Dziś lidera grupy, śpiewającego i grającego na banjo. Niebanalny wokal w zespole to także urocza Katarzyna Bednarek. Ponadto skład tworzą: Jakub Kamiński – gitara solowa, Janusz Frychel – gitara basowa i Daniel Klemczak – perkusja. W czerwcu 2017 roku zespół wydał swój debiutancki album „Tak myślę sobie”.

Ich największe przeboje usłyszymy podczas Stacji Teresee’n, której początek zaplanowany jest na godzinę 16.00, tradycyjnie na placu rekreacyjnym przy Alei XX-lecia.

Kolejną gwiazdą tegorocznej imprezy jest Electric Cowboyz. W ich repertuarze można znaleźć interpretacje evergreenów Creedence Clearwater Revival, Raya Charlesa, Johnny’ego Casha, Boba Dylana, Dona Willamsa, Townesa Van Zandta, Emmylou Harris, Allman Brothers, a także twórcze przeróbki hitów rockowych z lat 80 typu Bruce Springsteen, AC/DC czy Queen. Słowem, zapowiada się bardzo obiecująco.

Na teresińskiej scenie wystąpi też znany zespół Babsztyl. Grupa zadebiutowała na Festiwalu Piosenki Turystycznej Bazuna w Gdańsku w 1977 roku. Reaktywowała się po 10-letniej przerwie, dziś znowu koncertuje i nagrywa w składzie wzbogaconym o muzyków olsztyńskich. W 2007 roku ukazała się płyta zespołu „Hej, przyjaciele, zostańcie ze mną”, a w 2010 roku „Stoji łoset kele drogi” – autorskie kompozycje zespołu do tradycyjnych tekstów w gwarze warmińskiej.

Z pewnością magnesem, który przyciągnie do Teresina miłośników kowbojskiego grania, będzie też Gang Marcela, popularna grupa muzyczna wykonująca muzykę country-pop.

– Tak jak w poprzednim roku, będziemy gościć również „Strefę Country” i ich pokazy taneczne, oraz krótki kurs tańca liniowego – zapowiadają „kulturyści” z TOK-u. Promując lokalne rękodzieło, zapraszamy na stoisko „Steampunk Falcon leathermakerkosiorek”, czyli wspaniałe wyroby ze skóry – dodają.

To nie wszystko, bowiem imprezą towarzyszącą tegorocznej Stacji Teresee’n będzie po raz pierwszy Auto Moto Fest, czyli piknik motoryzacyjny. Już dziś warto zatem zaplanować sobie sobotnie popołudnie 18 sierpnia w Teresinie. Wstęp oczywiście wolny.

Marcin Odolczyk