Strona główna Kultura Wierszotorówka zaprasza poetów

Wierszotorówka zaprasza poetów

660
0
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Sochaczewskie Wieczory Literackie „Atut” oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Sochaczewie organizują już drugą edycję Turnieju Jednego Wiersza podczas Festiwalu Noc Poezji i Muzyki „Wierszotorówka”.

Impreza, jak w ubiegłym roku odbędzie się w atrium Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sochaczewie. Organizatorzy zapraszają w piątek, 24 sierpnia o godzinie 18.00.

Turniej ten jest imprezą otwartą przeznaczoną dla wszystkich chętnych nie tylko z naszego rejonu, ale też z całego kraju amatorów, profesjonalistów, zrzeszonych i niezrzeszonych. Jedyny warunek to ukończone 16 lat. Autor zgłasza tylko jeden wiersz o dowolnej tematyce, nigdzie dotąd nienagradzany, niewyróżniony i niepublikowany. Utwór nie może być dłuższy niż 50 wersów, nie może nikogo obrażać, ani naruszać przyjętych norm moralnych i religijnych. Zatem treści nie mogą być sprzeczne z prawem, wulgarne, obraźliwe i rasistowskie. Zgłaszający przed konkursem dodaje oświadczenie, że jest autorem wiersza i nie popełnia plagiatu. Każdy autor prezentuje sam swój utwór przed publicznością i jurorami. W uzasadnionych przypadkach organizator może wyrazić zgodę na prezentację utworu przez inne osoby. Najlepiej ocenionym autorom jury pod przewodnictwem Wojciecha Kassa, poety, eseisty, diarysty i adiunkta w Muzeum K.I Gałczyńskiego w Praniu przyzna wartościowe nagrody rzeczowe.

BN

fot. Pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFaszerowany pstrąg
Następny artykułNaturalne masowanie