Strona główna Kultura Wędrujący festiwal sztuki i animacji w Rybnie

Wędrujący festiwal sztuki i animacji w Rybnie

760
0
PODZIEL SIĘ

Kolejny już raz podczas wakacji na Mazowsze wyrusza „Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”. Karawana to projekt Mazowieckiego Instytutu Kultury, zachęcający mieszkańców województwa mazowieckiego do aktywnego rodzinnego spędzania wolnego czasu z kulturą.

W programie festiwalu: spektakle teatralne, gry, zabawy i konkursy z nagrodami.  11 sierpnia „Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji” zagości w Rybnie. Od godziny 16.00 na terenie boiska Orlik, przy ulicy Długiej 11, dzieci i dorośli będą mogli aktywnie spędzić sobotnie wakacyjne popołudnie.

Mazowiecki Instytut Kultury rokrocznie w okresie letnim wyrusza na Mazowsze z projektami animacyjnymi, w których zaprasza mieszkańców województwa do wspólnej aktywności w przestrzeni kultury. Jednym z nich jest „Karawana. Wędrujący Festiwal Sztuki i Animacji”. Każdy dzień festiwalu rozpoczyna się w godzinach popołudniowych spektaklem teatru profesjonalnego dla dzieci, drugi to przedstawienie dla widzów dorosłych. Oba przedstawienia odbywają się w plenerze. Mają one charakter uliczny – obok walorów artystycznych zapewniają świetną zabawę i rozrywkę widzom, włączając ich często w swoje działania i zachęcając do aktywnego udziału.

Czas między spektaklami wypełnią pomysłowe, barwne, rodzinne animacje prowadzone przez doświadczonych animatorów ze Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza oraz Muzeum Bajek, Baśni i Opowieści. Dzieci, młodzież i rodzice będą inspirowani do podjęcia działań, w ramach których każdy może poczuć się jak artysta. Uczestnicy wezmą udział w przygotowaniu m.in. scenek dramowych, żywych obrazów, kukiełek, strojów, scenografii a następnie zaprezentują je na scenie lub w plenerze. Dla małych twórczych zespołów przewidziane są drobne upominki. Udział w festiwalu jest całkowicie bezpłatny.

Wędrujący Festiwal Sztuki jest również okazją do prezentacji lokalnych osiągnięć artystycznych. Celem programu jest organizowanie czasu wolnego lokalnych społeczności oraz ich integracja wokół atrakcyjnych działań kulturalnych – plastycznych i parateatralnych, które wyzwalają wyobraźnię, kreatywność i mogą stać się inspiracją do samodzielnej pracy twórczej w przyszłości.

UG  Rybno