Strona główna Sochaczew miasto Urząd pracuje dłużej

Urząd pracuje dłużej

957
0
PODZIEL SIĘ

Od 3 września Urząd Miejski wydłuża godziny pracy. W każdy poniedziałek ratusz będzie pracował nie do godz. 17.00, lecz do 18.00. 

Zmiana regulaminu organizacyjnego, bo tym dokumentem ustala się zasady funkcjonowania ratusza, to wynik sugestii, jakie napływały do samorządu od mieszkańców.
– Wielu sochaczewian pracuje w Warszawie, a wychodząc z biura o 16.00 nie ma szans dotrzeć do naszego urzędu przed 17.00. Zdecydowaliśmy więc o wydłużeniu czasu pracy o godzinę, co rozwiąże ten problem. Nie będzie trzeba wcześniej zwalniać się z firmy lub brać urlopu – mówi burmistrz Piotr Osiecki.
W poniedziałki do 18.00 czynne będzie Biuro Obsługi Klienta znajdujące się na parterze, a w każdym wydziale obsługującym interesantów zostaną wyznaczone dyżury. Ponieważ przed rokiem na parter przeniesiono wydziały najczęściej odwiedzane przez klientów, bez konieczności chodzenia po piętrach załatwimy tu sprawy związane z wydaniem dowodu osobistego, odbierzemy akt urodzenia dziecka, wypis z ksiąg stanu cywilnego, w BOK złożymy wniosek o wydanie Karty Mieszkańca, a w pokoju obok wniosek o zameldowanie lub wymeldowanie z mieszkania. Nie zmienią się godziny pracy kasy, co w dobie powszechnej już bankowości elektronicznej nie powinno być żadnym utrudnieniem dla klientów UM.

sochaczew.pl