Strona główna Sochaczew Szlakami dworów – rajd rowerowy

Szlakami dworów – rajd rowerowy

857
0
PODZIEL SIĘ

Wójt gminy Sochaczew i Fundacja Ochrony Zabytków Mazowsza zapraszają do udziału w I Rodzinnym Rajdzie Rowerowym „Szlakiem dworów i pałaców gminy Sochaczew im. Ambrożego Skarżyńskiego”. Rajd odbędzie się 2 września. Start i meta w pałacu w Gawłowie. Trasa liczyć będzie około 39 km. Zaplanowano na niej kilka przystanków – przy dworze w Kątach, Żukowie – na boisku szkolnym oraz w pobliżu pałacu w Kożuszkach Parceli.

Przy okazji postojów Marek Orzechowski opowiadać będzie o dziejach odwiedzanych obiektów. Na zakończenie odbędzie się rodzinny piknik z atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Zapisów do udziału w rajdzie można dokonywać za pomocą strony www:b4sportonline.pl/fozm/, gdzie zainteresowani znajdą też regulamin i szczegółową trasę przejazdu. Udział w rajdzie jest bezpłatny, ubezpieczenie uczestnicy pokrywają we własnym zakresie. Pierwsze 200 zapisanych osób otrzyma pamiątkowe koszulki rajdowe.

Ideą rajdu jest połączenie coraz bardziej popularnej turystyki rowerowej z poznawaniem dziejów naszego regionu, który bogaty jest w często nieznane, a niezwykle interesujące, zabytki i historie. Ambroży Skarżyński, patron rajdu, to urodzony w Gawłowie adiutant cesarza Napoleona, który przemierzył z nim niemal cały szlak wojenny i był jednym z nielicznych świadków abdykacji Bonapartego. Walczył też w powstaniu listopadowym i styczniowym. Mimo fascynującej biografii, jest postacią nieznaną w Sochaczewie i okolicach.

oprac. BN

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRocznica bitwy nad Bzurą
Następny artykułKawaler pozna