Strona główna Czas wolny Święto Bzury na podsumowanie wakacji

Święto Bzury na podsumowanie wakacji

1522
0
PODZIEL SIĘ

Do czwartej edycji Święta Bzury zostało mniej niż trzy tygodnie. Impreza odbędzie się w niedzielę, 26 sierpnia. Już dziś wiadomo, że wielki finał wakacji obfitować będzie w bardzo liczne atrakcje i całą masę niespodzianek. O czekającej nas zabawie mówi Agata Kalińska, naczelnik Wydziału Sportu i Organizacji Pozarządowych w Urzędzie Miasta Sochaczew.

– W tym roku przygotowaliśmy dla mieszkańców Sochaczewa i odwiedzających nas gości cały pakiet nowych propozycji. Nie ma tygodnia, by coś się nie działo. Jednak Święto Bzury, to będzie ukoronowanie tych pełnych atrakcji wakacji. Zebranie i pokazanie jakby w pigułce bogactwa naszej wakacyjnej oferty – zaznacza Agata Kalińska.

Tegoroczne wakacje obfitują w wiele nowych imprez masowych – rodzinnych pikników i rajdów. Są też spływy Bzurą oraz biegi terenowe.

– Cieszy nas, że mieszkańcy coraz aktywniej uczestniczą w naszych imprezach. Jak się okazało, sprzyjała nam zarówno pogoda, jak i frekwencja. Każda impreza to ogromny wysiłek dla naszego wydziału, jego pełna mobilizacja. My w tym czasie nie mamy urlopu, gdyż musimy stanąć na wysokości zadania, by zapewnić maksimum atrakcji i doskonałą zabawę. Jednak cieszy to, że sochaczewianie przekonują się do aktywności fizycznej – stwierdza Agata Kalińska. – W trakcie Święta Bzury podsumujemy w pewnym stopniu te nasze letnie akcje, zaprezentujemy swoje możliwości i dokonania naszych klubów sportowych. Każdy znajdzie coś dla siebie – od najmłodszego po seniora. Cieszę się, że udało się nam tyle w tym roku zaproponować, gdyż chcemy lansować nowy, zdrowy styl życia.

– W niedzielę, 26 sierpnia, startujemy już o 7.30 spinningowymi zawodami wędkarskimi. Liczymy na pasjonatów nie tylko z Sochaczewa, ale także z sąsiednich gmin. O godzinie 10.00 na Plaży Miejskiej ruszy strefa rodzinna dla dzieci. Będą tam dmuchańce – 6 różnych rodzajów, oraz zawody dla najmłodszych z nagrodami. Dla spragnionych przekąsek będą naleśniki, popcorn i wata cukrowa. Pojawią się różnorodne stoiska i wielu wystawców. Na pewno wszystkich przyciągnie wioska słowiańska z licznymi atrakcjami. Natomiast harcerze z sekcji żeglarskiej z ZHP będą uczyć wiązania węzłów żeglarskich, a WOPR da pokaz ratownictwa wodnego. Nasi strażacy zaprezentują udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej – mówi Agata Kalińska.

Najwięcej imprez ma ruszyć, jak zapewnia pani naczelnik, po godzinie 14.00. Wtedy to rozstrzygnięte będą zawody wędkarskie i wręczone puchary. Zaczną się też rodzinne zawody kajakarskie.

Liczymy na ekipy rodzinne – dziecko z dorosłym. Rywalizacja od godziny 14.00. Ma być mini turniej rugby plażowego przygotowany przez Rugby CR Orkan Weterani. Z kolei Dragon Fight Club przygotowuje zawody armwrestlingu, czyli siłowania się na rękę, tak ulubione przez mieszkańców naszego miasta. Oczywiście, że nie zabraknie, jak co roku, konkurencji w przeciąganiu liny. Będzie też przerzucanie opony na czas, w której swoje rekordy życiowe biją najsilniejsi i najsprytniejsi – dodaje pani naczelnik wydziału SOP.

Dragon FC jak zwykle zaprezentuje swych najlepszych zawodników w pokazach sztuk walki. Natomiast Ewa Osińska wystąpi z dziewczynami (i nie tylko, bo będą też znane sochaczewianki w jej ekipie) w pokazie zumby i fitness.

No i na koniec oczywiście atrakcje muzyczne – ABBA Cover Band z licznymi przebojami tego znanego zespołu oraz pierwsza potańcówka nad Bzurą do muzyki na żywo wykonywanej przez grupę Exell. Jednego tylko nie jesteśmy w stanie zagwarantować – pogody. Jednak prognozy są optymistyczne i liczymy, że będzie ciepło i słonecznie, a mieszkańcy Sochaczewa i przybyli do nas goście dopiszą – kończy Agata Kalińska.

Przypomnijmy, że organizatorami IV Święta Bzury są Miasto Sochaczew i Express Sochaczewski.

Bogumiła Nowak

Fot. Bogumiła Nowak