Strona główna Powiat Stwórzmy rodzinę zastępczą

Stwórzmy rodzinę zastępczą

1326
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie powiatu sochaczewskiego trwa kampania Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Sochaczewie prowadzona w partnerstwie ze Stowarzyszeniem na rzecz pieczy zastępczej „Stacja DOM” z zakresu promocji rodzicielstwa zastępczego „Bądź nadzieją na miłość”.

Celem akcji jest tworzenie rodzinnych form opieki dla dzieci pozbawionych wsparcia rodziców biologicznych. Jest to najlepsza opcja pomocy dla maluchów, których los nie oszczędza. Dziecko z postanowieniem sądowym nie musi trafiać do zwykłej placówki – instytucji, ale do rodziny, która daje mu opiekę, zainteresowanie, nierzadko miłość.

W ramach prowadzonej kampanii organizatorzy zapraszają do współpracy z prężnie działającym na rzecz rodzin zastępczych Stowarzyszeniem „Stacja DOM”. Wszystkie zainteresowane osoby mogą na początek spróbować swoich sił jako wolontariusz bądź członek Stowarzyszenia. To pozwoli zapoznać się i zmierzyć z problematyką rodzinnej pieczy zastępczej oraz zgłębić tematy związane z praktyczną stroną funkcjonowania rodzin zastępczych istniejących na terenie powiatu sochaczewskiego. A w przyszłości być może stanie się impulsem do podjęcia decyzji o stworzeniu takiej rodziny.

Dla efektywniejszej realizacji działań na rzecz pozyskania nowych rodzin zastępczych programu „Bądź nadzieją na miłość”, Stowarzyszenie „Stacja DOM” w partnerstwie z PCPR pozyskało środki z budżetu Województwa Mazowieckiego na obecnie realizowany projekt pn. „ABC emocji w rodzinie”. Ma on na celu wzmocnienie rodziny oraz wzrost kompetencji wychowawczych rodziców zastępczych i opiekunów. Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. W ramach jego realizacji została zorganizowana dla rodzin zastępczych oraz dzieci z Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Giżycach wycieczka do aquaparku w Kutnie. Zaś w drugiej połowie sierpnia br. odbędzie się kilkudniowy wyjazd rekreacyjno-terapeutyczny pod hasłem „Moja Rodzina” do Ośrodka Wypoczynkowego Bęsia nad jeziorem mazurskim. Obok atrakcji turystycznych wyjazd ten będzie połączony z cyklem warsztatów: dla rodziców i opiekunów pn. „Emocje kluczem do sukcesu”, warsztaty wyłącznie dla ojców, gdzie męski punkt widzenia będzie najważniejszy, oraz dla dzieci pod hasłem „Moja rodzina – inna, nie znaczy gorsza”.

W ramach przedmiotowego projektu warsztaty te będą kontynuowane również stacjonarnie, tj. na terenie Sochaczewa we wrześniu i październiku.

Wszystkie rodziny zastępcze zainteresowane udziałem w projekcie zachęcamy do kontaktu pod numerem telefonu: 536 933 077 lub e-mail: stacjadom@onet.pl.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułJazzowy finisz lata