Strona główna Sochaczew miasto Strażackie wakacje

Strażackie wakacje

624
0
PODZIEL SIĘ

Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z powiatu sochaczewskiego od lat spędzają wakacje na obozach szkoleniowo-wypoczynkowych w różnych regionach kraju. W tym roku 44 młodych strażaków z gmin Sochaczew, Młodzieszyn, Iłów, Nowa Sucha i Teresin uczestniczyło w wypoczynku w Ośrodku Szkolenia Pożarniczego w Turawie koło Opola. Wakacje te były możliwe dzięki dotacji MSWiA oraz samorządów wymienionych gmin.

Koszulki i czapeczki dla wszystkich uczestników ufundowały gminy Teresin i Nowa Sucha. Natomiast głównym organizatorem szkolenia i wypoczynku była Ochotnicza Straż Pożarna w Feliksowie, a patronami – Oddział Powiatowy i Gminny ZOSP RP w Sochaczewie.
Funkcję komendanta obozu pełnił Dariusz Tartanus, komendant gminny OSP w Teresinie. Wspierali go opiekunowie Anna Gajda i Elżbieta Sławek z gminy Nowa Sucha, a także Lucjan Felczak z gminy Sochaczew, oraz ratownik wodny Jakub Rybicki z OSP Szymanów.
W trakcie obozu realizowano program wypoczynkowy obejmujący m.in. wycieczki do Opola, gdzie zwiedzano zabytki miasta i amfiteatr, do Sanktuarium na Górze Św. Anny i do największego w Polsce Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach. Zorganizowano też spływ kajakowy. Wypoczynek przeplatany był zajęciami szkoleniowymi według programu dla członków Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Szkolenie obejmowało wiedzę z zagadnień ogólnych, zapobiegania pożarom i techniki pożarniczej oraz szkolenie ratownictwa medycznego. Ćwiczenia, szkolenia i pokazy sprzętu specjalistycznego odbywały się dzięki zaangażowaniu druhów z miejscowych OSP.

Podczas zajęć udało się także przedstawić w różnych formach zagadnienia profilaktyki antyalkoholowej oraz wypełnić czas różnego rodzaju turniejami sportowymi. Na zakończenie obozu wszystkim wręczono zaświadczenia o ukończeniu szkolenia oraz drobne upominki.

OSP Sochaczew
Fot. OSP Sochaczew