Strona główna Sport Strażacka rywalizacja

Strażacka rywalizacja

843
0
PODZIEL SIĘ

Jak co roku w Wyszogrodzie odbyły się Miejsko-Gminne Zawody Sportowe, w trakcie których strażacy z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych prezentowali się w konkurencjach sportowych oraz ze sprawności bojowej. W tegorocznych zawodach, odbywających się 22 lipca, najlepsza okazała się drużyna z Rębowa.

Na stadionie Ludowego Klubu Sportowego Stegny Wyszogród do zmagań stanęło 7 drużyn męskich. Były to jednostki z Rębowa, Drwał, Kobylnik, Rakowa, Słomina, Gródkowa oraz Wyszogrodu.

Walka w upale

 Rywalizacja strażaków składała się z dwóch etapów. Pierwszym była sztafeta pożarnicza 7 x 50 m z przeszkodami na czas. Mimo lejącego się z nieba żaru, druhowie walczyli o każdą sekundę. Po pierwszym etapie na prowadzeniu była jednostka OSP Wyszogród, która osiągnęła najlepszy czas 62,4, sekundy, drugie miejsce zajmowała jednostka z Rębowa z czasem 64,1 sekundy, a trzecie OSP Kobylniki z rezultatem 73,3 sekundy.

Drugi etap był ćwiczeniem bojowym, polegającym na jak najszybszym sprawieniu linii ssawnej – głównej i gaśniczej oraz przewróceniu strumieniem wodnym przeszkód na końcu toru. Ćwiczenie bojowe wygrała jednostka OSP Rębowo z czasem 48,4 sekundy, drugie miejsce zajęła OSP Drwały z czasem 53,3 sekundy. Natomiast najlepsza po pierwszym etapie OSP Wyszogród w konkurencji bojowej miała dopiero trzeci czas – 50,3 oraz dodatkowo zarobiła 5 punktów karnych.

Na ostateczny wynik drużyny składała się suma punktów uzyskanych za czas wykonania wszystkich konkurencji oraz przyznanych punktów karnych. Ostatecznie najlepszą w tegorocznych miejsko-gminnych zawodach sportowych została drużyna OSP Rębowo. Zwycięzcy uzyskali w sumie 112,5 sekundy, co okazało się najlepszym czasem zawodów. Tuż za nimi było OSP z Wyszogrodu gorsze o prawie 5 sekund. Kolejne miejsca zajęli: OSP Drwały – 132,5 sekundy, OSP Kobylniki – 134,5 sekundy, OSP Rakowo – 138,6 sekundy, OSP Słomin – 139,4 sekundy. Ostatnia, siódma ekipa OSP Gródkowo miała czas 161,0 sekund i od lidera dzieliło ją prawie 50 sekund.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska powołana przez Grzegorza Padzika – komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Jak oceniono, zawodnicy zachowali wszelkie zasady rywalizacji sportowej.

Medale 100-lecia

Po ogłoszeniu wyników i wręczeniu nagród dla najlepszych drużyn odbyło się udekorowanie wyróżniających się druhów. Z okazji 100-lecia odzyskania niepodległości Mariusz Bieniek – Starosta Płocki wyróżnił pamiątkowymi medalami druhów: Wiesława Ambroziaka z OSP Wyszogród, Władysław Przybylskiego z OSP Bolino, Andrzeja Głowackiego z OSP Rakowo, Waldemara Łątkę z OSP Słomin, Mariusza Cabana z OSP Grodkowo, Zbigniewa Boszko z OSP Drwały, Andrzeja Gruszkę z OSP Kobylniki oraz Andrzeja Łożyńskiego z OSP Rębowo.

W trakcie uroczystości byli obecni m.in. Hilary Januszczyk – prezes zarządu oddziału powiatowego OSP w Płocku, Jan Boszko – burmistrz Wyszogrodu, Józef Boszko – przewodniczący Rady Gminy i Miasta Wyszogród, Henryk Klusiewicz – prezes zarządu oddziału Miejsko-Gminnego OSP w Wyszogrodzie, Krzysztof Laskowski – komendant Miejsko-Gminny OSP w Wyszogrodzie.

Zawody jeszcze raz pokazały, jak sprawnymi sportowo i bojowo są strażacy na terenie gminy Wyszogród – podsumował po zawodach starosta Mariusz Bieniek.

Bogumiła Nowak