Strona główna Sport Sparingów ciąg dalszy

Sparingów ciąg dalszy

1090
0
PODZIEL SIĘ

PIŁKA NOŻNA Zbroją się nasze drużyny, żeby jak najlepiej wypaść na ligowych boiskach. Trudy treningów są weryfikowane podczas sparingów, a te z reguły wypadają coraz lepiej. Czwarty z rzędu mecz wygrała odrodzona Bzura Chodaków.

Tym razem rezerwy Błonianki „załatwiła” chodakowska młodzież, która pokazuje spory potencjał. Średnia wieku naszych piłkarzy grających w tym spotkaniu wyniosła zaledwie osiemnaście i pół roku. Dobrze prowadzeni za kilka lat mają szansę być naprawdę niezłej klasy futbolistami. Zwycięstwa w sparingach dają nadzieję nawet na awans do okręgówki.

W zupełnie odmiennej sytuacji jest drugi sochaczewski klub. Orkan wysoko przegrał dwa sparingi. Forma sochaczewian jest daleka od optymalnej. Co prawda jest jeszcze sporo czasu na jej poprawę. Jeżeli tak się nie stanie, Orkan po raz kolejny pozostanie w B-klasie, a jego przyszłość będzie niepewna.

Powoli rytmu nabiera iłowska Unia, która prawdopodobnie i w nadchodzącym sezonie będzie zaliczana do czołówki płockiej okręgówki. Tak też jest z ekipami rywalizującymi w warszawskiej Klasie A. Dobrą formę przed sezonem prezentują piłkarze z Brochowa. Tajfun ostatni swój sparing zagrał słabo, ale i tak bez większych problemów pokonał sochaczewskiego Orkana. Nieco w kratkę gra Promyk Nowa Sucha i chyba ustabilizowanie formy na wysokim poziomie będzie największym problemem tej ekipy. Swoje problemy ma Piast Feliksów. Mieć trzeba nadzieję, że zespół je pokona i tak jak w poprzednim sezonie będzie należał do grona drużyn rządzących w A-klasie.

Grający w Warszawskiej Klasie B Sokół Budki Piaseckie ma też swoje ambicje. Na stanowisku trenera, Michała Dziepaka zastąpił Mariusz Mamcarz. Jego praca zapewne już niedługo da pożądane efekty. Na razie piłkarze Sokoła zdobywają bardzo dużo goli. Niestety jeszcze więcej tracą. Poprawa gry w defensywie oraz podniesienie skuteczności bramkarza, to chyba największe mankamenty tej ekipy.

Jak z powyższego widać, nasze drużyny dysponują całkiem dobrym potencjałem. Ich forma będzie jednak zależeć od systematyczności treningów oraz zaangażowania w boiskowej walce.

Bzura Chodaków – Błonianka II Błonie 6:3 (3:2)

gole: Adrian Tomczyk (2), Adam Żółtowski, Kamil Kacprzak, Daniel Basiński, Jan Wierzbicki

skład: Kawczyński – Tomczyk, Basiński, Brdeja, Siejka, Stypuła, Kacprzak, Żółtowski, Wierzbicki, Kowalski, Wyrębowski oraz Ciołek, Kobierecki, Łukaszczyk

Olimpia Chąśno – Unia Iłów 2:4 (1:4)

gole: Rafał Trakul (4)

skład: Zwierz – T. Trafalski, Ł. Świątek, K. Świątek, P. Chmielak, Kobierecki, Trakul, Zając, Struzik, Krasoń, K. Rafalski, D. Świątek, Józwik, Racki, Felczak, A. Karasek, Kwiatkowski oraz piłkarz testowany

Orzeł Nieborów – Orkan 8:1 (2:1)

gol: Cezary Czarnecki

skład: Dawid Kuśmider – Antoni Gomza, Ernest Świstak, Łukasz Kobierecki, Kamil Dłutek, Przemysław Adamiak, Patryk Malinowski, Adrian Rogala, Adam Jastrzębski, Mariusz Walewski, Cezary Czarnecki, Robert Kołodziejczak, Kamil Jeznach, Arkadiusz Widyński, Jakub Pietrzyk, Adrian Rzeźniczek, Grzegorz Affek, Adam Majewski

Promyk Nowa Sucha – Guzovia Guzów 4:2 (2:2)

gole: Aleksander Psiuk, tomasz Jurczak, Marcin Gajda, piłkarz testowany

skład: Mariusz Mikulski – Łukasz Pacholski, Marcin Jaworski, Maciej Nowicki, Aleksander Psiuk, Marcin Nowak, Marcin Gajda, Michał Maciak, Łukasz Piórkowski, Karol Drązikowski, Kamil Kościug, Karol Kaźmierczak, Damian Kaczor, Rafał Dalke, Damian Chełmiński, Tomasz Jurczak oraz dwóch testowanych piłkarzy

Orkan Sochaczew – Tajfun Brochów 2:5

gole dla Tajfuna: Sebastian Wójcik (2), Michał Foks, gol samobójczy, piłkarz testowany

skład Tajfuna: Pręgowski – Orliński, Nowicki, Foks, Wiciak, Szymański, Danowski, Wójcik, Szypszak, Stefaniak, Bartkowski, Wódka, Jaczyński, Ploch, Wojtuniak, Fergiński oraz piłkarz testowany

Korona Wejsce – Sokół Budki Piaseckie 11:7 (6:2)

gole: Artur Fijołek (5), Marcin Rosa (2)

Fenix Boczki – Sokół Budki Piaseckie 3:5

gole: Rafał Fijołek, Marcin Rosa, Patryk Gzik, Artur Fijołek, gol samobójczy

Tomasz Ertman

Fot. Krzysztof Lewandowski