Strona główna Sochaczew miasto Sochaczew bohaterom

Sochaczew bohaterom

686
0
PODZIEL SIĘ

Znany jest już program wrześniowych obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, jak i przypadającej we wrześniu rocznicy Bitwy nad Bzurą.

Obchody rozpoczną się 2 września uroczystością „Mieszkańcy Sochaczewa swoim Bohaterom w 100. rocznicę odzyskania Niepodległości”. Tego dnia o godzinie 12.30 – w kościele parafii św. Wawrzyńca odbędzie się uroczysta Msza święta. Po jej zakończeniu o 13.30 zaplanowano złożenie kwiatów pod pomnikiem Chrystusa Króla, a o godzinie 13.45 nastąpi odsłonięcie tablicy poświęconej sochaczewskim Bohaterom na elewacji Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą.

Z kolei na godzinę 14.00 zaplanowano otwarcie wystawy „Twórcy Niepodległości” na Placu Tadeusza Kościuszki oraz prezentacje komiksu Łukasza Kucińskiego „O niepodległości w Polsce i w Sochaczewie”. Tego samego dnia na Placu obędzie się także koncert Zespołu Wokalno-Mundurowego „Patria”, zatytułowany „Śpiewnik patriotyczny”, podczas którego wspólnie z zespołem będziemy mogli śpiewać piosenki patriotyczne.

Natomiast 9 września o godzinie 19.30 w   Sochaczewskim Centrum Kultury przy ulicy 15 Sierpnia będzie można obejrzeć musical „Niepodległa”.

Główne obchody związane z 79. rocznicą Bitwy nad Bzurą zaplanowano na 17 września i rozpoczną się one o godzinie 12.00 na cmentarzu wojennym w Trojanowie. Z kolei 22 września odbędą się obchody uroczystości przy pomniku poległych w Boryszewie ul. Sobieskiego 10. Natomiast 29 września Państwowa Szkoła Muzyczna zaprasza o godzinie 17.00 na operę „Cud mniemany, czyli Krakowiacy i Górale”.

dot

fot. Pixabay