Rugbiści Whizz Orkan wracają na boisko

W sobotę 1 września o godzinie 16 sochaczewscy rugbiści rozegrają pierwszy mecz w grupie mistrzowskiej Ekstraligi. Nasza drużyna podejmie Pogoń Awenta Siedlce.

– Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców rugby na ten mecz – mówi prezes RC Orkan Sochaczew Mieczysław Głuchowski. – Zwycięstwa nie mogę obiecać, nasza drużyna jest bardzo młoda, budujemy zespół, który w ciągu dwóch lat ma dołączyć do walki o medale, ale mogę obiecać walkę, wielkie emocje i ładną grę. Wsparcie kibiców na pewno poniesie naszą drużynę – dodaje Głuchowski.
– Pogoń będzie oczywiście faworytem tego spotkania, ale postaramy się znaleźć sposób na ich najlepszych zawodników. Większość z nich znam dość dobrze – dodaje trener RC Orkan Andrzej Kopyt, który wiosną prowadził Pogoń. To pod jego wodzą zespół z Siedlec zdobył też dwa lata temu wicemistrzostwo Polski. – Mam nadzieję, że legendarna sochaczewska Maracana ożyje. Bardzo proszę kibiców o wsparcie.

Kopyt na pewno będzie wielkim atutem zespołu nie tylko w tym meczu, ale w całej mistrzowskiej rundzie. Ten jeden z najwybitniejszych szkoleniowców w historii polskiego rugby dołączył do naszej drużyny dwa tygodnie temu. Nie znaczy to jednak, że zespół wcześniej nie trenował. Od ponad miesiąca trzon drużyny solidnie pracuje z trenerem od przygotowania fizycznego Marcin Duplicki.

– Jestem bardzo zadowolony z tego, jak zawodnicy podeszli do tych zajęć. Pracowali naprawdę ciężko i już widać efekty. Są wyraźnie szybsi. Najlepiej widać to po tych najcięższych – cieszy się menedżer sochaczewskiej ekipy Maciej Brażuk. – Cieszę nie tylko z frekwencji na treningach, bo ta była naprawdę niezła, ale też z atmosfery. Czuję, że zespół nabiera pewności siebie.

– Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, co zobaczyłem – dodaje trener Kopyt. – Oczywiście bardzo wiele pracy przed nami, ale w tej drużynie widzę naprawdę duży potencjał. Wierzę, że już tej jesieni pokażemy się z dobrej strony.

– Naszym celem na ten sezon był awans do pierwszej szóstki. Osiągnęliśmy go. Teraz walczymy o to, by w każdym meczu schodzić z boiska z podniesioną głową. Nie zawsze będzie to oznaczało zwycięstwo. O te zwycięstwa będzie wręcz niezwykle trudno. Każdy triumf w tej grupie sześciu najlepszych zespołów Polsce będzie naszym dużym sukcesem – zapowiada prezes Głuchowski.

– Nasz plan budowy silnego klubu, który za dwa, trzy lata powalczy o mistrzostwo Polski jest cały czas konsekwentnie realizowany. W tej rundzie walczymy o jak najlepsze wyniki, ale też rozpoczynamy już tworzenie ekipy na kolejny sezon – dodaje Brażuk.

– Początek września będzie w Sochaczewie stał pod znakiem rugby. Dwa tygodnie po meczu z Pogonią podejmiemy Budowlanych Lublin. Wcześniej – w czwartek 13 września chcemy zaprezentować sochaczewianom cały potencjał naszego klubu. O godzinie 18 w hali MOSiR pokażemy wszystkie nasze zespoły od mini-żaków, przez juniorów, Tygrysice, po seniorów. Zapraszam już dziś na to spotkanie – kończy prezes Mieczysław Głuchowski.

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz