Strona główna Teresin Radosne lato w szkołach

Radosne lato w szkołach

679
0
PODZIEL SIĘ
bty

 

Wakacje w pełni, tymczasem zakończyły się półkolonie w szkołach podstawowych w Paprotni oraz w Szymanowie. Jak co roku, w obu placówkach zajęcia cieszyły się ogromną popularnością. Również tegoroczne uczestnicy uznali za bardzo udane

Przez dwa tygodnie wakacji Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Paprotni tętniła życiem, jakby był to rok szkolny. Dzieci z wielką ochotą każdego ranka przybywały do placówki. Nic dziwnego, bo atrakcji czekało tu na nich naprawdę wiele. Pod opieką nauczycieli – Katarzyny Kacprzak, Jolanty Kukawskiej, Krystyny Milczarek i Jacka Wiśniewskiego – uczestniczyli w zajęciach świetlicowych, sportowych, zarówno w budynku szkoły, jak i na powietrzu.

Odbyło się też spotkanie z policjantami na temat zasad bezpieczeństwa. Gry, filmy, warsztaty, każdego dnia na kolonistów czekały nowe wyzwania. Jednak tradycyjnie największą popularnością cieszyły się wycieczki. A te były bardzo zróżnicowane, choć zawsze niezwykle interesujące. Wielu chętnych skorzystało z wycieczki do kina w Centrum Kultury w Błoniu na film „Odlotowy nielot”. Podobnie jak w przypadku wyjazdu do Płocka, gdzie zwiedzili Miejski Ogród Zoologiczny. Aktywny wypoczynek przez interaktywną zabawę zdominował pobyt w warszawskim parku zabaw „Kolorado”. Innym razem odbył się wyjazd do Kołacinka, gdzie celem podróży był Park Jurajski Dinopark z modelami prehistorycznych zwierząt w skali 1:1. Z kolei w Łodzi koloniści z Paprotni oddali się szalonym wodnym grom i zabawom w kompleksie basenów w Aquaparku „Fala”. Ponownie odwiedzili też Błonie, tym razem Park Rozrywki „Bajka”, gdzie znajdują się duże wodne fontanny, gigantyczne szachy, piłkarzyki, plenerowa siłownia i wiele innych atrakcji.

To najlepsze półkolonie, uwielbiam wakacje w naszej szkole, choć szkoda, że tak szybko wszystko mija – z radością przyznały Weronika i Marta, uczestniczki wypoczynku.

Ogromne podziękowania za umożliwienie realizacji zajęć należą się wójtowi naszej gminy Markowi Olechowskiemu, a także pani Marii Wójcickiej, Gminnemu Koordynatorowi d.s. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych przy Urzędzie Gminy w Teresinie – mówi Grzegorz Fabiszak, dyrektor szkoły w Paprotni, który jako główny organizator każdego dnia czuwał nad sprawnym i bezpiecznym przebiegiem półkolonii.

Nie inaczej wypoczynek wyglądał w Szkole Podstawowej im. Mikołaja Kopernika w Szymanowie. Tu również uczestnicy korzystali z dużej liczby atrakcji, jakie przygotowali dla nich organizatorzy. Każdego dnia opiekunka półkolonii Mariola Leszczyńska dbała o interesującą ofertę zajęć.

Dzieci korzystały z nich na miejscu, choć również w Szymanowie ogromną popularność zdobywały wycieczki. Grupa odwiedziła m.in. Papugarnię „Carmen” w Łodzi, a potem bawiła się w Arena Laser Games. Nie zabrakło wyjazdu do płockiego ZOO. Poza jego zwiedzaniem, dzieci wzięły udział w specjalnej prelekcji, podczas której poznały bliżej mieszkańców Ogrodu. Innego dnia koloniści bawili się na świeżym powietrzu, karmili zwierzęta. Ogromną radość sprawiło im pieczenie kolonijnej pizzy.

Był też wykład o zdrowym odżywianiu się w przepięknym Zakątku Gongolina, niesamowite doświadczenia na Niewidzialnej Wystawie, na koniec półkolonii wyjazd na termy do Mszczonowa – dodaje Jarosław Żejmo, dyrektor szymanowskiej Szkoły. On również wraz ze swoimi nauczycielami podkreśla rolę Urzędu Gminy oraz Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Teresinie w organizacji półkolonii, dziękując za ogromne wsparcie w realizacji tego przedsięwzięcia.

Choć półkolonie już za nami, a ich uczestnicy jeszcze długo wspominać będą te fantastyczne dni, to jednak pozostaje cieszyć się z kolejnej części wakacji, bo minęła ich dopiero połowa. Tym bardziej, że pogoda sprzyja wypoczynkowi.

Marcin Odolczyk