Strona główna Sochaczew miasto Pojedzie ponad pół tysiąca osób

Pojedzie ponad pół tysiąca osób

891
0
PODZIEL SIĘ

Zakończyły się zapisy na XIX Rodzinny Rajd Rowerowy im. Tadeusza Krawczyka po Ziemi Sochaczewskiej. Jak poinformował nas Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, udział zgłosiło ponad 500 osób. Rajd odbędzie się w sobotę 18 sierpnia.

W ramach pakietu startowego, zapisani dostaną m.in. certyfikaty uczestnictwa oraz pamiątkowe koszulki z logo rajdu. Tradycyjnie przeprowadzono w internecie (na profilu FB wydarzenia) głosowanie na kolor koszulek. Wiadomo już, że w tym roku peleton będzie fioletowy.

Rowerzyści wystartują w sobotę 18 sierpnia o godzinie 9.00 z placu Kościuszki (biuro zawodów wydające pakiety startowe będzie czynne od godz. 8.00). Do pokonania jest dystans 35,6 km. Peleton przejedzie ulicami Staszica, Trojanowską, Łąkową, Graniczną, następnie przez miejscowości: Orły Ciesin – Nowe Mostki – Żelazowa Wola – Mokas – Plecewice – Brochów (krótki postój przy kościele) – Witkowice – Nowe Mistrzewice. Wspólny piknik zaplanowano przy Szkole Podstawowej w Młodzieszynie. Dalej rowerzyści przejadą przez Juliopol, Adamową Górę, Altankę i ponownie ulicami Sochaczewa: Batalionów Chłopskich, Gawłowską, Płocką i wrócą na plac Kościuszki.

Organizowany od 2000 roku, od drugiej edycji, Rodzinny Rajd Rowerowy nosi imię Tadeusza Krawczyka, reprezentanta Polski w kolarstwie szosowym, niestrudzonego popularyzatora kolarstwa i turystyki rowerowej. Tadeusz Krawczyk przez wiele lat osiągał sukcesy w wyścigach krajowych i międzynarodowych, a następnie z dużym powodzeniem zajmował się promowaniem sportów rowerowych wśród sochaczewskiej młodzieży. O bezinteresowności pana Tadeusza przekonaliśmy się w 2000 roku, kiedy aktywnie włączył się w organizację I Rodzinnego Rajdu Rowerowego po Powiecie Sochaczewskim. Tadeusz Krawczyk zmarł 5 listopada 2000 roku. Jednak idea bezinteresownej pomocy bliźnim jest żywa wśród najbliższych pana Tadeusza: żona Anna Krawczyk każdego roku funduje dla uczestników rajdu cenne upominki, a serwis techniczny na trasie zapewnia zięć – Andrzej Ząbczyński. Przed rozpoczęciem każdego rajdu organizatorzy, uczestnicy i rodzina zmarłego składają kwiaty i zapalają znicze na grobie Tadeusza Krawczyka.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie Zamek, poseł Maciej Małecki, Miasto Sochaczew, Sklep rowerowy „Od A do Z’’ Anny Krawczyk.

W organizacji pomagają też Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, MOSiR i Dragon Fight Club Sochaczew

Sochaczew.pl