Strona główna Kultura Poetycki recital w kramnicach

Poetycki recital w kramnicach

596
0
PODZIEL SIĘ

Mateusz Nagórski od 10 lat występuje na polskiej scenie muzycznej w repertuarze Jacka Kaczmarskiego, z własnym akompaniamentem gitarowym. W Sochaczewie w Saloniku Muzyczno-Literackim wystąpił w ponadgodzinnym recitalu zatytułowanym „Jacek Kaczmarski o wolności” . Zaprezentował zarówno te znane, jak i mniej popularne utwory tego cenionego poety, pieśniarza i barda „Solidarności”. Aktualnie pracuje nad muzyką do wierszy Kaczmarskiego pod hasłem – Mój Zodiak.

W sobotni wieczór 25 sierpnia w kramnicach miejskich wybrzmiało wiele utworów Jacka Kaczmarskiego w interpretacji Mateusza Nagórskiego, uważanego za jednego z najlepszych wykonawców piosenek nieżyjącego już artysty. Mateusz Nagórski przyjechał do Sochaczewa na zaproszenie Sochaczewskiego Centrum Kultury, by wystąpić w Saloniku Muzyczno-Literackim w recitalu poświęconym twórczości Kaczmarskiego. Interpretacje młodego, ale doświadczonego już muzyka, bardzo przypadły słuchaczom do gustu. Był to pełen refleksji i zadumy recital, który przeniósł publiczność w trochę inny świat. To głównie za sprawą piosenek o historycznej, społecznej i politycznej tematyce, które są charakterystyczne dla twórczości Jacka Kaczmarskiego. Można było usłyszeć m.in. „Naszą klasę”, „Balladę o drapieżnej bestii”, „Bajkę” i „Konfesjonał”. Utwory te w wykonaniu Mateusza Nagórskiego wywołały w słuchaczach bardzo refleksyjny nastrój. Mimo młodego wieku jest on artystą niezwykle  dojrzałym, co dało się słyszeć w każdym zaśpiewanym tego wieczoru utworze. W trakcie koncertu zaprezentował też swoje autorskie kompozycje, wśród których znalazła się m.in. szanta, głośno oklaskiwana przez gości Saloniku Muzyczno-Literackiego.

Recital „Jacek Kaczmarski o wolności” okazał się ciekawym i niespiesznym koncertem, którego sochaczewska publiczność wysłuchała z uwagą i w wielkim skupieniu. Kolejny Salonik Muzyczno-Literacki odbędzie się w październiku. Wstęp wolny. Zapraszamy.