Strona główna Sochaczew miasto Ogrodowa zmienia swoje oblicze

Ogrodowa zmienia swoje oblicze

1007
0
PODZIEL SIĘ

Rozpoczęły się prace związane z kolejną inwestycją w ramach tegorocznej edycji Sochaczewskiego Budżetu Obywatelskiego. Jest nią przebudowa ulic Ogrodowej i Grunwaldzkiej, a koszt prac został wyceniony na 300 tysięcy złotych.

Przypomnijmy, że propozycja tej inwestycji została zgłoszona do SBO przez radną Halinę Kuzińską i mieszkańców tej dzielnicy Sochaczewa. Projekt zakłada remont ulic; Ogrodowej na długości 199 metrów i Grunwaldzkiej na odcinku 90 metrów, od ul. Ogrodowej do Parkowej. W ramach rozpoczętych prac ma zostać położona nowa nakładka asfaltowa na jezdniach i kostka brukowa na chodnikach.
Koleją realizowaną obecnie inwestycją zgłoszoną przez mieszkańców Sochaczewa jest budowa bulwarów nad Bzurą, którego pomysłodawcami są Daniel i Jacek Jakubiakowie. Szacowany koszt inwestycji w złożonym wniosku został wyceniony na 830 tysięcy złotych. Jednak ta propozycja zdobyła mniej głosów niż remonty chodakowskich ulic, na jej realizację przeznaczono 530 tysięcy złotych. Brakujące środki pochodzą natomiast z funduszy przeznaczonych na zagospodarowanie terenów nad Bzurą. Dzięki temu do końca września wzdłuż skarpy powstanie ścieżka pieszo-rowerowa o szerokości czterech metrów i nawierzchni betonowej odpornej na okresowe zalewanie. Ciąg ma łączyć ulicę Podzamcze z terenem plaży miejskiej i nowym budynkiem przystani, którego budowa ma się rozpocząć jeszcze w tym roku. Wzdłuż bulwaru staną słupy oświetleniowe.
Uzupełnieniem bulwarów jest kolejna inwestycja – a dokładnie wiaty rekreacyjno-piknikowe. Zostaną one ustawione w okolicy plaży miejskiej. Na realizację pomysłu zgłoszonego przez radną Selenę Majcher zostanie przeznaczonych 100 000 zł. Projekt zakłada ustawienie pięciu lekkich wiat o stalowej konstrukcji, które będzie można demontować na okres zimowy.
W ramach tegorocznego budżetu jest także budowa progów zwalniających na Rozlazłowie i Karwowie. Dodajmy, że ze zwycięskich tegorocznych pomysłów zgłoszonych przez mieszkańców do tej pory wybudowano plac zabaw i siłownię na Osiedlu Polna, zmodernizowano kuchnię w Szkole Podstawowej nr 3 oraz przeprowadzono kursy języka angielskiego.
Przy okazji dodajmy, że w tym tygodniu powinniśmy poznać propozycje zgłoszone do przyszłorocznej edycji SBO. Zostaną one następnie ocenione przez komisję, a te z nich, które spełniają wymogi regulaminu, zostaną umieszczone na liście projektów do głosowania. Samo głosowanie potrwa od 1 do 19 października. A jego wyniki poznamy 7 listopada.

Jerzy Szostak

Fot.: Aleksander Szostak