Strona główna Sport Nowy trener Orkana Rugby

Nowy trener Orkana Rugby

1538
0
PODZIEL SIĘ

Z docierających informacji wynika, że nowym trenerem drużyny seniorów Orkana zostanie Andrzej Kopyt. Pierwsze zajęcia pod jego okiem odbędą się 21 sierpnia.

Pan Andrzej Kopyt to jedna z najwybitniejszych postaci w polskim rugby. Jest absolwentem warszawskiej Akademii Wychowania Fizycznego. Jako zawodnik reprezentował AZS AWF Warszawa (10 tytułów Mistrza Polski, 4 srebrne i 6 brązowych medali Mistrzostw Polski), Orła Warszawa (trzy srebrne medale Mistrzostw Polski), IFC Venersborg (z klubem tym został wicemistrzem Szwecji) oraz francuski Stade Francis. Jako reprezentant Polski czterdzieści sześć razy pojawił się na boisku i jako łącznik młyna (z reguły) zdobył sto pięć punktów.

Karierę trenerską rozpoczął od prowadzenia drużyny juniorów stołecznego Orła. Z prowadzoną przez siebie ekipą zdobył srebrny i brązowy medal Mistrzostw Polski. W kolejnych latach szkolił drużyny seniorów, z którymi zdobył kilkanaście medali Mistrzostw Polski w rugby piętnasto- i siedmioosobowym. Najbardziej wierny był klubowi AZS AWF Warszawa. Poza nim trenował rugbistów klubów stołecznych – Orła, Folca i Skry. W swojej karierze miał też sochaczewski epizod. W latach 2001-2002 prowadził Naszych Wojowników. Pod jego przywództwem zdobyli oni złoty medal Mistrzostw Polski Seniorów w Rugby „7” w niezapomnianym turnieju finałowym Massif Cup. Ostatni klub, którego był trenerem, to Pogoń Siedlce. Andrzej Kopyt był także trenerem reprezentacji Polski „piętnastek” (pod jego okiem biało-czerwoni rozegrali siedemnaście meczów) oraz „siódemek”.

Sprowadzenie tego szkoleniowca zapewne będzie pozytywnym impulsem dla sochaczewskich rugbistów. Autorytet Andrzeja Kopyta nie podlega dyskusji. Teraz pozostaje „tylko” sklepać skład i wziąć się ostro do treningowej roboty. Wydaje się, że moment jest bardzo dobry. Drugą część sezonu można potraktować jako element przygotowań do następnego… być może już medalowego.

Do rozpoczęcia drugiej rundy nie pozostało zbyt wiele czasu, gdyż pierwsza kolejka odbędzie się w pierwszy wrześniowy weekend.

Terminarz Ekstraligi

I kolejka – 1/2.09

Pogoń Siedlce – Orkan Sochaczew

Budowlani Łódź – Budowlani Lublin

Lechia Gdańsk – Ogniwo Sopot

II kolejka – 15/16.09

Orkan Sochaczew – Budowlani Lublin

Ogniwo Sopot – Budowlani Łódź

Pogoń Siedlce – Lechia Gdańsk

III kolejka – 22/23.09

Ogniwo Sopot – Orkan Sochaczew

Budowlani Łódź – Pogoń Siedlce

Budowlani Lublin – Lechia Gdańsk

IV kolejka – 6/7.10

Orkan Sochaczew – Pogoń Siedlce

Budowlani Lublin – Budowlani Łódź

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk

V kolejka – 13/14.10

Budowlani Lublin – Orkan Sochaczew

Budowlani Łódź – Ogniwo Sopot

Lechia Gdańsk – Pogoń Siedlce

VI kolejka – 20/21.10

Orkan Sochaczew – Ogniwo Sopot

Pogoń Siedlce – Budowlani Łódź

Lechia Gdańsk – Budowlani Lublin

Półfinały – 27.28.10

Finał – 10.11

Tomasz Ertman