Strona główna Sochaczew miasto Nowe schody do parku

Nowe schody do parku

755
0
PODZIEL SIĘ

W ubiegłym tygodniu firma Ziel-Bud przystąpiła do budowy nowych schodów, którymi z parku przy ulicy Traugutta będzie można zejść do ulicy Podzamcze. W przeciwieństwie do poprzednich, te które powstają obecnie, zostaną zamontowane na całej skarpie, tworząc na niej kaskadę. Będzie można nią zejść na plac mający powstać w miejscu obecnego przebiegu ulicy Podzamcze. Dodajmy, że właśnie tu była usytuowana przed II Wojną Światową synagoga, którą Niemcy wyburzyli po zajęciu Sochaczewa we wrześniu 1939 roku. Natomiast w miejscu istniejącej obok niej dzielnicy żydowskiej utworzyli park.

Przypomnijmy, że rewitalizacja parku przy ul. Traugutta ma kosztować 2,1 mln i potrwa do końca września. W ramach prowadzonych prac wykonano już część parkowych alejek oraz zburzono szalet, który zostanie zastąpiony nowoczesną toaletą kontenerową.

Rozpoczęto także budowę ścieżki rowerowej, którą z ulicy Warszawskiej i Płockiej będzie można dotrzeć nad Bzurę. Do tego przewidziana jest renowacja pomnika Chopina, wymiana parkowego oświetlenia oraz instalacja małej architektury: ławek, koszy i donic z kwiatami.

jur

Fot. Jerzy Szostak