Strona główna Edukacja Nie ma chętnych na remont szkoły

Nie ma chętnych na remont szkoły

958
0
PODZIEL SIĘ

Już półmetek wakacji, a kolejny przetarg gminy na przebudowę dachu na budynku Gminnej Szkoły Podstawowej w Rybnie nie doszedł do skutku. Tym razem nie wpłynęła żadna oferta na wykonanie prac.

Na pierwszy przetarg w połowie lipca zgłosiła się tylko jedna firma – Hegor z Sochaczewa. Za wykonanie prac remontowo–budowlanych policzyła sobie nieco ponad 375 tys. zł brutto. Zobowiązała się wykonać zadanie do 10 października.

Jednak przetarg ten został unieważniony, gdyż ta cena znacznie przekraczała możliwości finansowe gminy Rybno.

– Urząd gminy Rybno zamierza przeznaczyć na tę inwestycję jedynie 175 729 zł. To o 200 tys. zł mniej. W związku z tym przetarg został unieważniony – poinformowali pracownicy urzędu gminy w Rybnie.

Nowy, już drugi przetarg trwał do 2 sierpnia. Jednak do czasu jego zakończenia nie zgłosiła się żadna firma, która by podjęła się wykonania prac remontowych.

– W wyniku postępowania ustaliliśmy, że nie wpłynęła żadna oferta i zgodnie z przepisami z ustawą „Prawo zamówień publicznych” przetarg został unieważniony 2 sierpnia – poinformował Grzegorz Kropiak, wójt gminy Rybno, na stronie  Biuletynu Zamówień Publicznych.

W gminie Rybno mają jednak nadzieję, że w końcu znajdzie się chętny na wykonanie przebudowy dachu. Być może kolejny przetarg, już trzeci z kolei, przyniesie rozstrzygnięcie.

W obecnej sytuacji trudno jest znaleźć firmę, która wykonałaby remont za niewygórowaną stawkę. Gminy jednak nie stać na przeszło dwukrotnie wyższą cenę usługi.

Teraz radni będą musieli zdecydować, co z remontem i przebudową szkolnego dachu. Inwestycja ta nie może być za długo odkładana.

BN