Strona główna Kultura Muzyczna podróż w Granicy

Muzyczna podróż w Granicy

622
0
PODZIEL SIĘ

W ramach festiwalu muzycznego „W Krainie Chopina”, w Zagrodzie Widymajera w Granicy,  odbył się 22 lipca koncert z udziałem Marii Pomianowskiej.

Koncert patronatem objęła Monika Ciurzyńskia, wójt gminy Kampinos. Organizatorami wydarzenia byli: gmina Kampinos, Kampinoski Park Narodowy oraz Towarzystwo Muzyczne im. Kazimierza Wiłkomirskiego. Impreza ta miała dofinansowanie z powiatu warszawskiego zachodniego. Koncert otworzyli Mariusz Dżyga – dyrektor artystyczny Festiwalu oraz Małgorzata Mickiewicz – zastępca dyrektora KPN.

Maria Pomianowska zabrała koncertową publiczność w muzyczną podróż po Mazowszu i w odległe zakątki świata, prezentując unikalne instrumenty. Swoje opowieści o podróżach przeplatała śpiewem i grą m.in. na fideli płockiej, suce biłgorajskiej i mieleckiej oraz dalekowschodnich ­– sarangi (Indie), kobyz (Baszkirija), morin hur (Mongolia), erhu i guzheng (Chiny). Była to rzadka okazja, usłyszeć wschodnią muzykę graną w tradycyjny sposób na nieco zapomnianych w świecie instrumentach.

BN

Fot. UG Kampinos

 

 

.