Strona główna Kultura Laureaci na koniec wakacji

Laureaci na koniec wakacji

553
0
PODZIEL SIĘ

Wakacyjne koncerty chopinowskie odbędą się 25 i 26 sierpnia. Nie kończą one jednak letniego cyklu koncertowego, który dopiero za dwa tygodnie, 8 i 9 września.

W sobotę, 25 sierpnia z dwoma recitalami o godzinie 12.00 i 15.00 wystąpi Adam Kałduński, 22-letni pianista, laureat wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, w tym m. in. zwycięzca XXII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina dla Dzieci i Młodzieży w Szafarni w 2014 roku, I Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego dla Młodych Wirtuozów im. L. Godowskiego w Warszawie w 2013roku. Artysta jest stypendystą Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Województwa Pomorskiego i Prezydenta Miasta Gdańska.

Z kolei w niedzielę, 26 sierpnia fetowany będzie Dzień Paderewskiego w Żelazowej Woli. Zapowiadany jest o godzinie 15.00 koncert Đặng Thái Sơn, wybitnego wietnamskiego pianisty Stał się on znany w 1980 roku po zdobyciu pierwszej nagrody i nagród specjalnych za mazurki, polonezy i koncert na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Đặng Thái Sơn koncertował największymi orkiestrami i muzykami na świecie. Jego nagranie koncertów Chopinowskich na fortepianie firmy Érard z 1849 roku z Orkiestrą XVIII wieku dyrygowaną przez zmarłego Fransa Brüggena (NIFC) zdobyło w Polsce status platynowej płyty. Warto zatem wybrać się do Żelazowej Woli, tym bardziej, że w weekendy kursuje z Sochaczewa bezpłatny autobus w obie strony.

BN

Fot. Muzeum Żelazowa Wola