Strona główna Kronika kryminalna Kronika policyjna

Kronika policyjna

1044
0
PODZIEL SIĘ

Śmiertelne pamiątki

SOCHACZEW Podczas prac związanych z przebudową ulicy Trojanowskiej natrafiono na dwa pociski moździerzowe z czasów II Wojny Światowej. Na miejsce wezwano policjantów, którzy zabezpieczyli niewybuchy do czasu przybycia saperów. Do zdarzenia doszło 20 sierpnia.

Na podwójnym gazie

SOCHACZEW Na ulicy Piłsudskiego w Sochaczewie policjanci zatrzymali 31-letniego mieszkańca gminy Sochaczew, który kierował oplem vectra znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Do kontroli drogowej doszło 20 sierpnia.

 Nie ustąpił pierwszeństwa

MIKOŁAJEW We wtorek, 21 sierpnia, w Mikołajewie doszło do potrącenia 14–letniego rowerzysty. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że chłopiec nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi ciężarowemu. Młody rowerzysta został przetransportowany przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe do szpitala w Warszawie.

Powalony przez promile

SOCHACZEW Oficer dyżurny KPP w Sochaczewie został powiadomiony, że na ławce przy dworcu PKP leży nieprzytomny nastolatek. Na miejscu zastano 15–latka, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Nieletniego przekazano pod opiekę matki. Interwencji miała miejsce 21 sierpnia.

Na gorącym uczynku

SOCHACZEW Ochrona jednego z marketów przy Al. 600–lecia powiadomiła policję o ujęciu złodzieja. Przybyły na miejsce patrol policji ukarał mężczyznę mandatem. Do zdarzenia doszło 22 sierpnia.

Zabrali dowód

TERERSIN–GAJ Policjanci ruchu drogowego zatrzymali dowód rejestracyjny opla z powodu braku aktualnych badań technicznych. Do kontroli drogowej doszło 22 sierpnia w miejscowości Teresin–Gaj.

Stracił orientację

ŻELAZOWA WOLA W czwartek, 23 sierpnia, nietrzeźwy 37–latek wszedł wprost pod jadący motorower. Sprawca w chwili zdarzenia miał ponad 2,6 promila alkoholu w organizmie. Do zdarzenia doszło w Żelazowej Woli.

 Skutki głupoty

CZYSTE W piątek, 24 sierpnia, w miejscowości Czyste 35–letni mieszkaniec Sochaczewa kierował renault znajdując się pod wpływem alkoholu. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy.

Darmowe tankowanie

DACHOWA Policja poszukuje kierowcy opla corsy, który na stacji benzynowej w miejscowości Dachowa  zatankował paliwo i odjechał nie uiszczając opłaty. Incydent miał miejsce 24 sierpnia.

 Wylądował w rowie

GIŻYCZKI W sobotę, 25 sierpnia, 20–letni kierowca opla nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zjechał do przydrożnego rowu. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu z powodu uszkodzeń powstałych podczas kolizji, a na kierowcę nałożono mandat. Do zdarzenia doszło w Giżyczkach.

Podwójny pech

SOCHACZEW Policja zatrzymała na ulicy 15 Sierpnia w Sochaczewie 43–letnia mieszkankę gminy Sochaczew, która  kierowała fiatem seicento mając prawie 2,5 promila alkoholu we krwi. Jakby tego było mało podczas nieprawidłowo wykonanego manewru skręcania, uderzyła w renault. Do zdarzenia doszło 25 sierpnia.

 Wylądował na płocie

SOCHACZEW Kierujący bmw w wyniku niedostosowania prędkości do warunków na drodze uderzył w ogrodzenie posesji jednej z posesji przy uli. Wyszogrodzkiej, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Do kolizji z płotem doszło 26 sierpnia.

Skasował i uciekł

SOCHACZEW Na ulicy 1 Maja kierujący seatem toledo doprowadził do zderzenia z renault, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia pozostawiając tablicę rejestracyjną. Kolizja miała miejsce 26 sierpnia.

 Potrącił rowerzystkę

SOCHACZEW Kierujący fiatem seicento nie udzielił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z 66–letnią rowerzystką. Kobieta została przewieziona do szpitala w Sochaczewie. Do zdarzenia doszło 27 sierpnia na ul. Wyszogrodzkiej.

opr. atu