Strona główna Sochaczew miasto Komunikat w sprawie objazdów – w związku z przebudową dróg w Sochaczewie

Komunikat w sprawie objazdów – w związku z przebudową dróg w Sochaczewie

1279
0
PODZIEL SIĘ

Informujemy, iż z uwagi na rozpoczynające się prace związane w ramach II etapu przebudowy dróg powiatowych – ul. Towarowej, ul. Sienkiewicza i ul. Księcia Janusza w Sochaczewie, wprowadzona zostaje kolejna czasowa organizacja ruchu na wymienionych ulicach.

Tym razem, wyłączona z ruchu zostanie cała ul. Księcia Janusza, ponadto część ul. Henryka Sienkiewicza na odcinku od skrzyżowania z ul. Mikołaja Kopernika do skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Zamknięty dla ruchu pozostaje odcinek ul. Towarowej tj. od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do skrzyżowania z ul. Łuszczewskich.

Na czas realizacji prac dojazd do dworca PKP od ul. Marsz. J. Piłsudskiego, Żyrardowskiej, będzie odbywał się zjazdem z ronda im. Lecha Kaczyńskiego w ul. Botaniczną, a następnie otwartym dwukierunkowym odcinkiem ul. Sienkiewicza do dworca.

Dodajmy również, iż dla osób jadących od ul. Okrzei w kierunku stacji kolejowej wyznaczony jest objazd ulicami: Kopernika, Łuszczewskich, Towarową, Botaniczną i Sienkiewicza (dwukierunkowa).

Informujemy także, że przystanki autobusowe dla korzystających z komunikacji PKS, nadal znajdują się na ul. Botanicznej – równolegle do wiaduktu, na odcinku drogi od skrzyżowania z ul. Sienkiewicza do torów kolejowych. Przystanki MZK zostaną zlokalizowane dodatkowo na ul. Towarowej.

Powyższe zmiany w organizacji ruchu obowiązują od 2 sierpnia br.

Przypominamy jednocześnie, że z uwagi na prowadzoną inwestycję miejską, wyłączona z ruchu jest ul. Licealna, od 13 sierpnia zamknięte zostanie skrzyżowanie tej ulicy z ul. 15-sierpnia i Traugutta. Stąd, chcących przemieścić się z dzielnicy Boryszew do centrum Sochaczewa i odwrotnie informujemy, że będą mogli przejechać ulicami – Wojska Polskiego (przejezdne będzie skrzyżowanie tej ulicy z Licealną) i Ziemowita.

Starostwo Powiatowe w Sochaczewie